Фрахт із Китаю до Європи за місяць майже подвоївся: ставки зростають п’ятий тиждень поспіль

Фрахт із Китаю до Європи за місяць майже подвоївся: ставки зростають п’ятий тиждень поспіль


Лише за минулий тиждень вартість доставки на маршруті Шанхай — Роттердам підвищилася на 25%, а індекс SCFI досяг найвищого рівня майже за два роки. 

Про це повідомили в логістичній компанії Lukro.

За даними компанії, індекс Shanghai Containerized Freight Index (SCFI) зростає вже п’ятий тиждень поспіль і наразі перебуває приблизно на 70% вище лютневого мінімуму.

Однією з головних причин стало різке зростання попиту на перевезення між Китаєм та США. Лише за тиждень ставки на маршруті Шанхай — Лос-Анджелес підскочили на 31%, через що судноплавні лінії почали перекидати судна на більш прибуткові транстихоокеанські маршрути.

У Lukro зазначають, що кожне судно, переведене на напрямок Азія — Північна Америка, зменшує доступну місткість на маршруті Азія — Європа. Це створює додатковий тиск на ставки для європейських імпортерів.

На ринок також впливають затори в європейських портах, зокрема в Роттердамі, Антверпені та Гамбурзі, а також наслідки логістичних перебоїв через кризу в районі Червоного моря та Ормузької протоки.

У компанії підсумовують, що нинішнє подорожчання перевезень стало результатом одночасного зростання попиту та скорочення доступної місткості флоту, що й призвело до різкого стрибка фрахтових ставок.

Раніше USM повідомляв, що ставки фрахту балкерів з України залишаються стабільно високими.



Стрічка новин
Наш Telegram канал