Рішення США щодо портових зборів не вплинуло на позиції китайських верфей

Рішення США щодо портових зборів не вплинуло на позиції китайських верфей


Скасування найжорсткіших санкцій проти китайського тоннажу зменшило ризики для замовників суден та не надало значної переваги корейським верфям.

Конкурентоспроможність китайського суднобудування залишається незмінною, і більшість некитайських судновласників можуть і далі без ризику розміщувати замовлення у Китаї, пише Splash.

При цьому, нещодавнє зменшення портових зборів послабило невизначеність у прийнятті інвестиційних рішень щодо будівництва нових суден для іноземних замовників. Про позитивну реакцію ринку свідчить і приклад MSC — найбільшої у світі контейнерної компанії, яка нещодавно замовила шість нових суден на 22 тис. TEU на китайській верфі Hengli Heavy Industry.

Нагадаємо, після критики з боку галузі щодо ініціативи USTR (Торгового представника США), американська влада вирішила не вводити найжорсткіші з анонсованих санкцій, залишивши мінімальні обмеження для некитайських замовників. Це, за даними HSBC, нівелювало будь-які очікувані переваги для південнокорейських верфей.

Ймовірно, китайські верфі збережуть провідні позиції в більшості сегментів, з огляду на їх цінову привабливість порівняно з корейськими та японськими конкурентами.

Утім, як зазначають у грецькому Xclusiv Shipbrokers, хоча рішення USTR виглядає ліберальнішим, формулювання залишається розпливчастим і створює певну регуляторну невизначеність. Очікується, що фінальна версія тарифів буде оприлюднена після публічного слухання 19 травня, а поступове впровадження триватиме до жовтня 2027 року.

Як повідомляв USM, нещодавно в Китаї спустили на воду найбільший у світі двопаливний контейнеровоз для CMA CGM.



Стрічка новин
Наш Telegram канал