На Дунаї зросли ставки фрахту на перевезення зерна костерами до Італії

Станом на середину квітня ситуація для судновласників у Чорному морі залишається без суттєвих змін.
Водночас на маршрутах ближнього плеча в секторі костерів ставки дещо знизилися через обмежену кількість вантажів, повідомив аналітик ASAP Agri та фрахтовий брокер Atria Brokers Павло Лисенко.
Перевезення панамакс-партії кукурудзи з українських глибоководних портів до Південного Китаю оцінюється у 34–35$/т, що на 1$/т більше, ніж тиждень тому.
У сегменті хендісайзів фрахт партії кукурудзи обсягом 30 тис. т із глибоководних портів України до східного узбережжя Італії залишається стабільним — 16–17$/т.
У секторі костерів перевезення 6 тис. т кукурудзи з дунайських портів України до східного узбережжя Італії коштує 29–31$/т, що на 1$/т більше за попередній тиждень.
Фрахтові ставки на перевезення баржами зберігаються на мінімальному рівні — €8–9/т для партій обсягом 1–3 тис. тонн кукурудзи з Ізмаїла або Рені до Констанци.
Як раніше повідомляв USM, минулого тижня вартість фрахту в Чорному морі на коротких маршрутах знизилась через брак вантажів.