Морський флот УДП хочуть задіяти в експорті зерна з України

Морський флот УДП хочуть задіяти в експорті зерна з України


УДП поділилось планами щодо розвитку Дунайського регіону та експорту української агропродукції. Зокрема, компанія прагне повернути до роботи свій морський флот.

Тему експорту української агропродукції Дунаєм у новому сезоні обговорили під час конференції EUROGRAINHUB у Бухаресті, повідомляє пресслужба ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство».

За прогнозами у 2023 році у країнах Придунав’я очікують суттєве збільшення врожаю. Таким чином цього літа Констанца може бути переповнена зерновими з України та країн-сусідів. Вантажообіг може вирости до 90-100 млн тонн, що спровокує перенавантаження портової інфраструктури.

 «Щодо українського зернового потоку, то наразі значна частка експорту з дунайських портів оминає Констанцу. Агропродукція завантажується на морські судна, які рухаються через гирло Бистре. Проте сезонне падіння рівня води у Дунаї, що розпочинається у липні, може зашкодити виходу морських суден з Бистрого. У результаті Суліну знову скують корки. Зернові вантажі переорієнтуються на баржевий флот, який масово попрямує до Констанци», – вважають експерти.

Наразі в УДП створили комплексний логістичний ланцюг для українського експорту. Туди входить власна перевалка, перевезення баржевим караваном по Дунаю та завантаження на морське судно у порту Констанца (Румунія) за принципом борт-борт.

«За півроку логістичну схема відпрацювали, вона готова до масштабування. Ми розглядаємо збільшення потужності перевалки у порту Констанци, що дозволить пришвидшити обробку караванів. Зокрема, до уваги беруть інші напрямки експорту – контейнерні перевезення продуктів переробки або нішевих агрокультур до Австрії та Німеччини», – підкреслюють в УДП.

Також планують повернути пароплавство у морські перевезення. Наразі на ремонт мають стати два морських судна УДП, повернуті з бербоут-чартеру. У цей сезон готуються розпочати їх експлуатацію в якості одного з елементів комплексної логістичної моделі.

Зокрема, для аграріїв УДП запроваджує нові сервіси. Наприклад, довгострокові контракти, які дозволяють клієнтам фіксувати ставки фрахту перевезення нового врожаю. Послугу фрахтування продовжують надавати без брокерів та посередників.



Стрічка новин
Наш Telegram канал