Китай стикається із корупцією при будівництві кораблів 

Китай стикається із корупцією при будівництві кораблів 


Китай розбудовує військово-морський флот, але на цьому шляху стикається з серйозними проблемами.

Суднобудівна промисловість Китаю виробляє нові військові кораблі з неймовірною швидкістю, повідомляє Business Insider.

За останніми підрахунками, потужність китайської суднобудівної галузі в 230 разів перевищує американську. На Китай також припадає близько 50% загального світового суднобудівного потенціалу.

Міністерство оборони давно визначило суднобудування як ключ до нарощування військово-морського флоту Пекіна. Ці зусилля, ймовірно, найкраще демонструють типи суден, що виготовляються, і швидкість, з якою вони будуються.

Наприклад, новий авіаносець Китаю «Фуцзянь» демонструє суттєвий стрибок у можливостях у порівнянні зі своїми попередниками, оснащений електромагнітною системою запуску з катапульти для ефективного запуску важчих, потужніших літаків. Хоча авіаносець нагадує старі звичайні кораблі ВМС США типу «Кітті Хоук», система катапульти технологічно схожа на перший у класі корабель ВМС США «Джеральд Р. Форд».

Пентагон очікує, що до 2030 року ВМС Народно-визвольної армії, які вже є найбільшою військово-морською силою в світі, матимуть бойову силу з 435 кораблів.

Проблема полягає в тому, що Китай також зіткнувся з корупційними скандалами в оборонно-промисловій базі.

Протягом останнього року Народно-визвольна армія пережила великі потрясіння. Понад десяток старших генералів і керівників військово-промислового комплексу були звільнені з посад з літа минулого року, включно з двома міністрами оборони.

Питання щодо корупції були підняті офіційними особами США після повідомлень про те, що на початку року китайський підводний човен затонув біля пірсу на верфі в Ухані.

Корупція породжує некомпетентність або, що ще гірше, ризики для безпеки. Керівництво Китаю зробило боротьбу з корупцією важливим пунктом порядку денного, але розв’язання цих проблем залежатиме від того, наскільки глибоко вони засіли.

Однак це не єдиний виклик. Швидке зростання та модернізація китайського військово-морського флоту викликає важливі питання про те, як Китай зрештою збалансує будівництво та обслуговування суден.