Імпорт нафти в Азії сягнув рекордного рівня
Азійський імпорт сирої нафти збільшився напередодні ембарго на роснафту.
Основні імпортери Азії намагаються закупити якомога більше нафти з рф. Надходження збільшилися завдяки накопиченню запасів і потребі в енергетичній безпеці напередодні збоїв з боку росії, пише Reuters.
Попри те, що Китай та Індія не доєдналися до заборони ЄС на російську нафту, для них імпорт з росії в достатніх обсягах значно ускладниться, в основному, через проблеми з доставками, фінансуванням та страхуванням.
Всього в листопаді до країн Азії відвантажили 119,12 млн тонн сирої нафти, що еквівалентно 29,1 млн барелів на день (б/д), зазначається у звіті Refinitiv Oil Research.
Загальний імпорт Китаю у 12,16 млн б/д в листопаді є найбільшим із березня 2021 року та майже на 2 млн б/д перевищує цьогорічний жовтневий імпорт, повідомляє Refinitiv.
Незважаючи на те, що потужний імпорт сирої нафти Китаєм здебільшого залежить від запасів та експорту, Індія орієнтується на внутрішній ринок.
Попит на пальне в Індії зріс на 6,7% у жовтні, порівняно з попереднім місяцем. Імпорт сирої нафти становив 4,69 млн б/д, порівняно з 4,24 млн барелів на добу в жовтні. Імпорт російської нафти досяг рекордного рівня в 1,0 млн б/д, перевищивши 960 тис барелів на добу з Іраку.
Ключова невизначеність для Індії полягає в тому, чи зможе вона зберегти такі високі обсяги імпорту з росії після нафтового ембарго від 5 грудня.
Наразі нафтопереробні заводи Індії охоче купують російську сиру нафту за значними знижками. Проте є сумніви в тому, чи зможуть вони спланувати оплату, страхування та танкерний фрахт, аби дати торгівлі можливість продовжуватись на рівні листопада.
Імпорт Японії, третього за величиною покупця сирої нафти в Азії, залишився на рівні минулого місяця. Країна імпортувала в листопаді 2,72 млн б/д, порівняно з 2,69 млн б/д в жовтні.
Однак у Південній Кореї обсяг надходжень у листопаді досяг рекордного рівня – 3,39 млн б/д, що значно перевищує жовтневий показник у 2,52 млн б/д.