Дунай втрачає свою конкурентоспроможність, — Нібулон
![](https://usm.media/wp-content/uploads/2025/02/1-18.jpg)
Порти на Дунаї втрачають свою конкурентоспроможність через відновлення роботи портів Великої Одеси.
Про це заявив директор з логістики «Нібулон» Сергій Калкутін у інтерв’ю USM.
До початку великої війни «Нібулон» був найбільшим оператором внутрішніх водних шляхів в Україні, тож збільшення потужностей річкового та морського транспорту компанія не розглядала. Вже в умовах повномасштабної війни агрохолдинг сфокусувався на утилізації наявних потужностей, першою чергою — через роботу на Дунаї.
З огляду на блокування перевантажувального термінала в Миколаєві, «Нібулон» інвестував $22,5 млн та побудував новий об’єкт в Дунайських портах. Це дозволило не лише завантажити роботою флот, але й стабілізувати експорт. Інвестиції повністю окупилися — з моменту свого заснування філія перевантажила 3,8 млн тонн зернових та олійних.
«Але зараз через відновлення роботи великих портів, коли військові ризики для судновласників почали поступово знижуватися, регіон втрачає свою конкурентоспроможність», — констатував Калкутін.
Це суттєво відобразилося на вартості фрахту при заходженні суден в Україну, в порівнянні з Констанцою. Тож економічна привабливість ланцюга відправок на експорт (першою чергою, зерна) через Дунай із подальшим відвантаженням у Констанці почала суттєво зменшуватись.
При такій динаміці компанія не бачить суттєвих можливостей для збільшення обсягів експорту зернових наступного року саме через Дунайські порти.
«На жаль, логістичний ринок на сьогодні певною мірою переживає стагнацію. Це стосується не лише річкового транспорту. Тому говорити зараз про якісь глобальні зміни чи розвиток ми, напевно, взагалі не повинні. Усі, хто залишився працювати в українській річковій галузі на Дунаї, мають говорити не про розширення, а про виживання в цих умовах. Так склалося сьогодні», — резюмував директор з логістики «Нібулон».
Раніше USM повідомляв, що в «Нібулоні» не виключають призупинення перевалки зерна через власну філію на Дунаї.