Панамський канал планує виділити $1,6 млрд на збільшення транзиту

Панамський канал планує виділити $1,6 млрд на збільшення транзиту


Панамський канал поступово відновлюється завдяки зростанню обсягів контейнерних перевезень і скрапленого газу. Водночас транзит планують збільшувати й надалі.

Канал працює на повну потужність, повідомив голова Адміністрації Панамського каналу Рікаурте Васкес, пише Splash 24/7.

За його словами, Панамський канал постраждав через сильну посуху у 2023 та 2024 роках. Зокрема протягом цьогорічного сезону канал працював з осадкою 50 футів (15,24 м) і продовжуватиме мати відносно вологу зиму або сезон дощів протягом решти року, готуючись до наступного «сухого сезону» на початку 2026 року.

«Транзит скрапленого нафтового газу і контейнерних перевезень збільшився, а сухі вантажі відновилися порівняно з минулим роком», – зазначив Рікаурте Васкес в оновленому огляді ринків цього тижня.

Керівництво каналу наполягає на розширенні резервуарів, що дозволить збільшити транзит. Вартість проєкту оцінюють у $1,6 млрд.

Нагадаємо, з червня 2023 року по вересень 2024 року транзит через Панамський канал був обмежений через низький рівень води в озері Гатун, що змусило частину світового торгового флоту змінити маршрути. Були введені обмеження як на загальну кількість транзитів, так і на осадку суден, і судна конкурували за обмежену кількість транзитних слотів.

Довідка. Основними резервуарами Панамського каналу є штучні озера Гатун та Алахуела. Вони забезпечують необхідний рівень води для функціонування шлюзів та судноплавства.

Ці резервуари критично важливі для ефективної роботи Панамського каналу, дозволяючи суднам проходити через перешийок між Атлантичним та Тихим океанами.

З боку Атлантичного океану трикамерний шлюз «Gatun» сполучає Лімонську бухту з озером Гатун. З боку Тихого океану двокамерний шлюз «Miraflores» і однокамерний шлюз «Pedro Miguel» сполучають Панамську бухту з руслом каналу. Додаткове водопостачання забезпечується ще одним водосховищем — озером Алахуела.



Стрічка новин
Наш Telegram канал