Китай та Туреччина можуть стримати рф від атак на порти України, — експерт

Китай та Туреччина можуть стримати рф від атак на порти України, — експерт


Наразі близько 5% суден, які заходять в одеські порти, належать китайським власникам. Ще 25%-30% – судновласникам з Греції й Туреччини.

Про це розповів головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

За його словами, загалом у Чорноморських портах зараз присутні судновласники більш ніж із 25 країн світу. 

«Ми бачимо не тільки збільшення кількості суден, які заходять до портів Великої Одеси, але й кількість суден, які заходять повторно. Це приблизно 65-70% від загальної кількості суден. Деякі з них вже приходять уп’яте, всьоме, а деякі були й 10, і 12 разів», – розповів експерт. 

Андрій Клименко також зазначив, що це свідчить про те, що судновласники досить високо оцінюють безпекову ситуацію. 

«Вони б не ризикували суднами, які коштують мільйони, та життями членів екіпажу», – зазначив він. 

Зокрема, у порти Великої Одеси заходить близько 5% суден, які належать китайським власникам. Це також відіграє роль своєрідного додаткового захисту. 

«В Росії не можуть не розуміти, що якщо їх ракета поцілить в турецьке судно в порту або під час виконання ним морського переходу, то вони матимуть непросту розмову з Ердоганом. Схоже, що із Сі Цзіньпіном Росія теж не дуже бажає подібної розмови», – підсумував Андрій Клименко.

Нагадаємо, Румунія, Болгарія й Туреччина могли б підтримувати безпеку в Чорному морі. Це потенційно допоможе країнам вберегти свої родовища газу та захистити комерційне судноплавство у регіоні.



Наш Telegram канал