Гонконгська конвенція про утилізацію суден незабаром набуде чинності

Гонконгська конвенція про утилізацію суден незабаром набуде чинності


Конвенцію про екологічну утилізацію суден ратифікували через 14 років після її подання до IMO.

Гонконзька міжнародна конвенція щодо безпечної та екологічної утилізації суден набуде чинності вже у 2025 році. Це стало можливим після того, як документ ратифікували Бангладеш та Ліберія, передає Splash. Варто зазначити, що Бангладеш — один із головних переробників суден у світі.

Гонконзька міжнародна конвенція спрямована на те, аби злам суден не створював загрози для навколишнього середовища та ризику для здоров’я й безпеки працівників.

«Це знаменує кардинальні зміни для переробної галузі. Найближчим часом судновласники будуть впевнені, що застарілі судна знайдуть безпечне та екологічне місце утилізації. Важливість набуття Конвенцією чинності та її значення для перероблення суден у всьому світі не можна недооцінювати», — прокоментував старший менеджер з навколишнього середовища та торгівлі Міжнародної палати судноплавства Джон Стауперт.

Для набуття чинності, Конвенцію мали ратифікувати не менш ніж 15 держав, які представляють щонайменше 40% світового флоту, та суднообробні потужності яких складають понад 3% сукупного брутто-тоннажу. Наразі ці умови виконані, й Конвенція почне діяти з 26 червня 2025 року.

Раніше до Конвенції долучилися Бельгія, Гана, Німеччина, Індія, Іспанія, Конго, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Панама, Португалія, Сан-Томе і Принсіпі, Сербія, Туреччина, Франція, Хорватія, Естонія та Японія.

Загалом держави, які ратифікували Конвенцію, представляють близько 45,81% світового торговельного флоту, а їхній сукупний обсяг утилізації суден за попередні 10 років становить 23,85 млн тонн, що еквівалентно 3,31% брутто-тоннажу.



Наш Telegram канал