Загроза для судноплавства: докери США готують масштабний страйк

Загроза для судноплавства: докери США готують масштабний страйк


Наступні протести у портах Сполучених Штатів можуть стати серйозною проблемою для судноплавства.

Асоціація профспілок докерів портів атлантичного узбережжя Північної Америки (ILA) оголосило про підготовку до страйку 1 жовтня. Про це пише Splash.

Цей страйк, якщо він відбудеться, стане першим за майже пів століття. Востаннє порти атлантичного узбережжя США зупиняли роботу в 1977 році.

Минулого місяця переговори між ILA та USMX, організацією, що представляє інтереси роботодавців у портах, були зірвані. Причиною цьому стало загострення суперечки щодо автоматизації термінальних операцій. ILA рішуче заявив, що «не продовжуватиме переговори, доки на терміналі Maersk у порту Мобіл порушуються умови чинної угоди, яка забороняє автоматизацію».

Дія поточної угоди спливає 30 вересня. Водночас ILA офіційно повідомила, що термін дії угоди продовжувати не будуть. Мова йде про роботу близько 45 тис. докерів — зокрема, й на шести найбільш завантажених портів США. Наразі головна умова профспілки — підвищити зарплати докерів на 76%.

За оцінкою данської аналітичної компанії з контейнерних перевезень Sea-Intelligence, загроза страйку докерів у портах на сході США та узбережжі Мексиканської затоки може повністю вивести з ладу ланцюги постачань.

Експерти припускають, що на кожен день страйку може знадобитися принаймні чотири-п’ять днів, аби повернутися до нормальної роботи. За даними Sea-Intelligence, однотижневий страйк спричинить логістичні проблеми до середини листопада, тоді як двотижневий страйк означатиме, що порти не повернуться до нормальної роботи до 2025 року.

«Основні проблеми з заторами призведуть до дефіциту пропускної здатності, і, як ми бачили протягом останніх чотирьох років, це спричинить підвищення ставок фрахту на контейнеровози. Тож будь-який страйк зрештою коштуватиме американським споживачам», — вважає очільник консультативної компанії з контейнерних перевезень Vespucci Maritime Ларс Дженсен. 

Нагадаємо, страйк в Аргентині у травні повністю зупинив роботу портів і, відповідно, експорт сої, кукурудзи та пшениці з країни.