Велика Британія планує зупиняти танкери «тіньового флоту»

Міністри вважають, що Велика Британія може законно зупиняти танкери «тіньового флоту».
Як повідомляє BBC News, уряд визначив правову основу, яку нібито можна використати, аби дозволити британським військовим висаджуватися на судна «тіньового флоту» і затримувати їх.
Минулого тижня британські збройні сили допомогли американським військам захопити нафтовий танкер Marinera, який, на думку американських чиновників, перевозив нафту для Венесуели, Росії та Ірану, порушуючи санкції США.
На сьогодні жоден британський військовослужбовець не підіймався на борт жодного судна, але чиновники витратили останні кілька тижнів на вивчення того, які заходи можна було б застосувати.
Міністри вважають, що Закон про санкції та відмивання грошей 2018 року може бути використаний для схвалення застосування військової сили. Вважається, що існують плани щодо використання збройними силами цих повноважень, що всередині уряду описується як посилення дій проти суден «тіньового флоту».
Велика Британія вже запровадила санкції проти понад 500 таких суден. Міністри стверджують, що дії, вжиті Великою Британією та її союзниками, змусили близько 200 суден покинути море, більшість з яких працювали без законного прапора.
Уряд вважає, що новий правовий механізм, який вони визначили, може бути застосований до будь-яких суден, на які поширюються санкції, і які не мають законного прапора.
Раніше USM повідомляв, що Трамп прокоментував захоплення тіньового танкера Marinera (екс-Bella 1).
