УЗА робить ставку на розвиток Дунайських портів

УЗА робить ставку на розвиток Дунайських портів


Україні необхідний альтернативний маршрут агроекспорту, який не залежатиме від Зернової угоди.

Перспективи нового зернового сезону для України, а також розвиток агроекспорту обговорили під час конференції FAO, повідомляє Українська зернова асоціація (УЗА).

Минулого сезону Україна відправила на експорт 58 млн тонн зерна. Вже в цьому сезоні експорт може скласти всього 44,8 млн тонн. В УЗА вважають, що це пов’язано як з меншим врожаєм в цьому році, так і здорожчанням логістики, яка фактично завдає збитків українським виробникам.

Так, блокування роботи Зернової угоди коштувало українським аграріям понад $1 млрд доларів виплат за простій суден.

Читайте також: рф намагається довести, що Україна не здатна захистити «зерновий коридор».

Президент УЗА Микола Горбачьов наголосив на важливості морського експорту з України. Зокрема, на необхідності роботи «зернового коридору» навіть без участі росії.

«Важливий і розвиток Дунайського шляху експорту шляхом організації якірної стоянки в румунських територіальних водах для перевалки зерна на великотоннажні судна. Збіжжя транспортуватимуть баржі з дунайських портів. Це дозволить знизити вартість логістики та сприятиме розвитку ефективного маршруту, незалежного від «зернового коридору». Організація рейдової перевалки, забезпечення цілодобової роботи Сулинського каналу в Румунії та розвиток українського гирла Бистре забезпечить обсяги експорту через Дунайський шлях на рівні 30-35 млн т зерна в річному вимірі», – вважає Микола Горбачьов.

Як раніше повідомляв USM, Україна хоче збільшити пропускну здатність Дунайських портів до 30 млн тонн.



Стрічка новин
Наш Telegram канал