Україна заробила додаткові $1,5 млрд після відкриття гирла Бистре

Україна заробила додаткові $1,5 млрд після відкриття гирла Бистре


Після відкриття гирла Бистре для судноплавства у дельті Дунаю, Україна заробила додаткові $1,5 млрд.

Відкриття гирла Бистре після звільнення острова Зміїний дозволило збільшити пропускну здатність портів Дунайського кластеру втричі — до 9 суден на добу.

Про це розповів віце-прем’єр-міністр – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков у колонці для NV Бізнес

Ефект для держави склав орієнтовно 10 млн додаткових тонн вантажів на рік. Також після відкриття гирла Бистре ставка фрахту знизилася на 30%. 

Здешевлення логістики сприяє підвищенню конкурентоспроможності української продукції на міжнародних ринках, яка значно похитнулася після повномасштабного вторгнення росії.

У перші місяці повномасштабного вторгнення рф єдиним морським шляхом, який з’єднував Україну зі світом, був канал Суліна — головна судноплавна протока гирла Дунаю в Румунії. Однак пропускна здатність каналу була вкрай низька, і до українських портів нею проходили, у середньому, до трьох суден на добу.

Також в Україні прийняли рішення увідповіднити історичні експлуатаційні характеристики української ділянки річки Дунай та здійснити днопоглиблення біля портових причалів, для можливості прийняти ще більше суден і вантажів.

Довівши максимальну осадку до 6,5 м (раніше вона становила 3,9 м) Дунайські порти досягли рекордних 12 суднозаходів і 90 тисяч тонн на добу. Також порти розвинули свою експортну спроможність шляхом запуску додаткових потужностей та обробки нової номенклатури вантажів. Так, розпочали експлуатацію більш як 20 нових морських терміналів, зокрема в Ренійському порту, відкрили контейнерний термінал (до цього часу дунайські порти не обробляли контейнери взагалі). Окрім цього, збільшили кількість лоцманів з 16 до 62.

Зрештою, у березні цього року Дунайські порти встановили абсолютний місячний рекорд вантажоперевалки — 2,8 млн тонн, і добовий рекорд — 93,8 тисяч тонн.

Раніше USM повідомляв, що потреба українських портів на Дунаї в інвестиціях складає не менше 120 мільйонів доларів.



Наш Telegram канал