Україна та ВПП ООН обговорили перспективи “Зернової ініціативи”

Україна та ВПП ООН обговорили перспективи “Зернової ініціативи”


Україна та Всесвітня продовольча програма ООН обговорили подальшу реалізацію Чорноморської ініціативи. Також сторони зауважили на розвитку альтернативних логістичних маршрутів для українського збіжжя.

Олександр Кубраков провів перемовини з заступником Виконавчого директора ВПП ООН Раміро Лопес да Сільвою та директором ВПП в Україні Метью Голлінгвортом. Сторони обговорили реалізацію та перспективи продовження “Зернової ініціативи”, повідомляється на сторінці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури у Facebook.

Також увагу зосередили на розвитку альтернативних логістичних маршрутів для агроекспорту. Зокрема, обсудили роботу ініціативи ЄС «Шляхи Солідарності». Особливу увагу сторони приділили можливості інвестицій світового бізнесу в Дунайський портовий кластер.

“Україна відчуває свою глобальну відповідальність як один гарантів продовольчої безпеки в світі. Саме тому ми наразі активно працюємо з міжнародними партнерами над підтримкою розвитку української логістики. Цивілізований світ не повинен дозволити росії тримати в заручниках голоду мільйони людей в Африці та Азії”, — заявив Кубраков.

Крім того, ВПП ООН поділилася планами підтримки малих агровиробників та проєктами з розмінування територій під вирощування зернових культур.   

Загалом з 1 серпня 2022 через порти Великої Одеси Україна експортовала 24,4 млн тонн продовольства до країн Азії, Європи та Африки. Зокрема, майже півмільйона тонн продовольства відправили найбіднішим країнам світу в партнерстві з ВПП ООН.  

Показники експорту могли би бути суттєво вищими, якби не затримки росією роботи інспекцій в Босфорі. Так, у лютому провели тільки 149 інспекцій суден при запланованих 296. Така ситуація призводить до формування заторів при вході в Босфор, яка стабільно сягає 120-140 суден.



Наш Telegram канал