У Тихому океані з’явиться мегапорт COSCO за $3,5 млрд
Китай будує на узбережжі Тихого океану мегапорт, аби активізувати торгівлю з Південною Америкою.
Вже цьогоріч у Південній Америці (Перу) можуть відкрити глибоководний порт Чанкай вартістю $3,5 млрд, повідомляє Reuters.
За останні 10 років КНР позбавила Штати статусу найбільшого торговельного партнера Південної Америки, захопивши ринки сої, кукурудзи та міді.
Контрольним власником порту в межах китайської ініціативи «Один пояс, один шлях» є китайська державна компанія COSCO Shipping.
Мегапорт стане першим портом, який контролюється Китаєм у Південній Америці. Він зможе обробляти найбільші вантажні судна, які прямуватимуть безпосередньо до Азії, скорочуючи час рейсу на два тижні для деяких експортерів.
«Мегапорт Чанкай має на меті перетворити Перу на стратегічний комерційний і портовий вузол між Південною Америкою та Азією», — сказав Reuters міністр торгівлі Перу Хуан Метьюз Салазар.
Новий порт є викликом для США та Європи, які намагаються протистояти зростаючому впливу Китаю в Латинській Америці. Торговельний потенціал Китаю допоміг йому завоювати союзників і отримати важелі впливу на політичному полі, а також у фінансах і технологіях.
Будівництво порту почалося в 2018 році в Чанкаї, приблизно за 80 кілометрів на північ від Ліми. Зараз робітники укладають тисячі паль і хвилерізів. Першу фазу Чанкая планують завершити в листопаді 2024 року.
Президент Китаю Сі Цзіньпін, якого чекають в Перу на саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) цього місяця, може урочисто відкрити порт.
«Це частина нового Шовкового шляху Китаю», — прокоментував Маріо де лас Касас, менеджер із корпоративних справ компанії COSCO Shipping, якій належать 60% акцій порту. Решта контролюється місцевою Volcan, у якій має частку Glencore.
Уряд Перу планує ексклюзивну економічну зону поблизу порту, а COSCO хоче побудувати поблизу Чанкая промисловий центр для переробки сировини, яка може включати зерно та м’ясо з Бразилії.
Фото: Reuters.