У портах Індії гниє близько мільйона тонн рису

У портах Індії гниє близько мільйона тонн рису


Індія заборонила експорт подрібненого рису і ввела 20% мито на експорт інших сортів рису. Обмеження призвели до того, що в індійських портах застрягло близько 1 млн тонн продукції.

Індія заборонила експорт рису, щоб поповнити власні запаси та знизити ціни після сезону дощів, який негативно вплинув на вирощування рису в країні. 

Зараз вже близько 20 суден кілька тижнів простоюють у портах Індії через обмеження влади на експорт. На цих суднах – 600 тис. тонн рису. Крім того, судна продовжують платити демередж, повідомляє Reuters. Також агентство повідомляє, що близько 400 тис. тонн рису застрягли на портових складах, попри те, що контракти забезпечені акредитивами.

Переважно експортні партії подрібненого рису мали піти в Азію – до Китаю, Сенегалу і Джібуті, інші сорти – покупцям у Беніні, Шрі-Ланці, Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах. 

Експортери вже б’ють на сполох і запитують в уряду дозвіл на відправлення всіх партій подрібненого рису, який перебуває в портах. Крім того, вантажовідправники заявляють, що не знайдуть покупців на інші сорти рису через 20% мита, оскільки покупці “не бажають нести додаткові витрати”. 

“Ми вивчаємо питання”, – відповіло джерело Reuters в уряді на запити трейдерів.



Наш Telegram канал