Суд відмовився передати АРМА $30 млн у справі ексміністра Пивоварського

Суд відмовився передати АРМА $30 млн у справі ексміністра Пивоварського


Вищий антикорупційний суд відмовився від передачі АРМА арештованих $30 мільйонів від корабельного збору у справі ексміністра інфраструктури.

ВАКС відмовив НАБУ і САП у клопотанні щодо передачі до АРМА арештованих $30 млн, повідомляє Forbes з посиланням на матеріали справи.

Йдеться про $30 млн, які компанії групи «ТІС» начебто не сплатили в якості корабельного збору. 

НАБУ доводило, що арештоване майно не містить слідів кримінального правопорушення, тож його можна передати до АРМА без шкоди для кримінального провадження.

Своєю чергою, САП пояснювала клопотання про передачу арештованих коштів до АРМА наглядом за досудовим розслідуванням.

Також до суду зверталося й ГУР МО України, яке клопотало про скасування арешту майна та передачу його на потреби держави в умовах воєнного стану.

ВАКС відмовив у задоволенні клопотання НАБУ і САП, адже не знайшов для цього доцільних підстав. Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Контекст

Нагадаємо, у лютому НАБУ та САП повідомили ексміністру інфраструктури Андрію Пивоварському про підозру у зловживаннях, через які держава нібито зазнала збитків на понад $30 млн. Колишній посадовець прокоментував ситуацію

За даними слідства, у липні 2015 року тогочасний міністр спільно зі своїм заступником (на той час також головою Тарифної ради Мінінфраструктури) забезпечили прийняття наказу, за яким корабельний збір із суден в морському порту «Південний» разом із ДП «АМПУ» почали стягувати й приватні компанії (у пропорції 50/50). Тоді як за законом стягнення такого збору є виключною прерогативою держпідприємства як користувача акваторії порту, що належить державі, повідомили в Telegram-каналі НАБУ.

Слідство встановило, що наказ ухвалили без належного економічного обґрунтування і всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та ДП «АМПУ».

4 квітня колишньому першому заступнику міністра інфраструктури України Володимиру Шульмейстеру обрали запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 4 млн грн.

Також на підозрюваного поклали обов’язки:

  • прибувати за першою вимогою до детектива, прокурора та суду;
  • повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи, виїзд за кордон;
  • утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним у справі та свідками.

15 травня запобіжний захід подовжили ексміністру Пивоварському. Він, як і Шульмейстер, має прибувати на вимогу до слідчого, прокурора та суду, повідомляти про зміну місця проживання та роботи тощо. 

«Маємо підтвердження того, що досі немає цивільного позову проти мене про відшкодування збитків постраждалій стороні. Бо немає постраждалої сторони. Бо немає збитків. Бо якби були, то була б і постраждала сторона. Але ж 27-го лютого 2023-го року активи заарештували для компенсації збитків постраждалій стороні. Виходить, що щось у справі пішло не так, як хотіла сторона звинувачення з самого початку. Основний план зламався. Тому і продовжили слідство на шість місяців після вручення підозри. Будуть нести інший план», — прокоментував Андрій Пивоварський на Facebook.  



Стрічка новин
Наш Telegram канал