Ексміністр інфраструктури прокоментував підозру у зловживанні владою

Ексміністр інфраструктури прокоментував підозру у зловживанні владою


НАБУ та САП повідомили ексміністру інфраструктури Андрію Пивоварському про підозру у зловживаннях, через які держава зазнала збитків на понад $30 млн. Колишній посадовець прокоментував ситуацію. 

За даними слідства, у липні 2015 року тогочасний міністр спільно зі своїм заступником (на той час також головою Тарифної ради Мінінфраструктури) забезпечили прийняття наказу, за яким корабельний збір із суден в морському порту «Південний» разом із ДП «АМПУ» почали стягувати й приватні компанії (у пропорції 50/50). Тоді як за законом стягнення такого збору є виключною прерогативою держпідприємства як користувача акваторії порту, що належить державі, повідомили в Telegram-каналі НАБУ.

Слідство встановило, що наказ ухвалили без належного економічного обґрунтування і всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та ДП «АМПУ». 

Дії колишнього посадовця кваліфікували за ч.2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). 

«За результатами експертизи, лише впродовж 2017-2021 рр. через незаконний наказ держава недоотримала понад 30 млн дол. США, які наразі й інкримінують підозрюваним. Проте слідство досліджує наслідки дії схеми й упродовж наступних періодів», — розповіли в НАБУ.

Андрій Пивоварський прокоментував ситуацію у Facebook. За його словами, 22 лютого детективи НАБУ вручили йому підозру у рамках справи, яку розслідують вже майже сім років. 

Ексміністр зазначив, що чинне законодавство покладає розв’язання питань, пов’язаних  із визначенням та зміною порядку справляння портових зборів (у тому числі й корабельного), саме на Мінінфраструктури. Також він пояснив, що наказ МІУ, яким був змінений порядок розподілу коштів корабельного збору, був попередньо погоджений рядом міністерств та відомств, у тому числі данне питання розглянули та підтримали на засіданні Кабміну. 

Крім того, виданню наказу передувало його обговорення в Тарифній раді. Документ міністерства був завізований Мін’юстом, а значить, і перевірений на відповідність чинному законодавству України. Лише після цього він був зареєстрований і набув чинності.

Пивоварський додав, що у профільному законі «Про морські порти України» чітко передбачено, що корабельний збір розподіляється між користувачем портової акваторії (в цьому випадку це АМПУ) та власником операційної акваторії причалу (у цій ситуації це — ТІС). Тому закріплення наказом Мінінфраструктури порядку виконання положень Закону не має бути в Україні злочином. Ексміністр заявив, що готовий «відстоювати свою правоту та честь як в органах досудового розслідування та прокуратурі, так і в судових інстанціях».