США занепокоєні співпрацею Росії та Китаю в Арктиці, — посол
США пильно спостерігають за взаємодією Росії та Китаю в Арктиці через посилення військової присутності обох країн у регіоні.
Співпраця РФ та Китаю в Арктиці привернула увагу США, які ретельно відстежують її розвиток. Про це зазначив спеціальний посол США з питань Арктики Майкл Сфраґа, пишуть Reuters.
За його словами, останнім часом обидві країни активізували військову діяльність у регіоні, що стало серйозною причиною для занепокоєння Вашингтона.
Серед останніх подій, що викликали побоювання, посол згадав про спільний проліт російських і китайських бомбардувальників поблизу узбережжя Аляски у липні, а також присутність кораблів берегової охорони РФ і КНР у Беринговій протоці у жовтні.
Хоча обидві події відбулися в міжнародних водах і відповідали міжнародному праву, факт активної військової присутності поблизу території США викликає додаткові питання безпеки.
«Нам потрібно зосередитися на безпеці та зміцненні власних альянсів і спільної оборони. Аляска і північноамериканська Арктика є західним флангом НАТО, тому важливо розглядати Арктику у цьому ключі», – підкреслив Сфраґа.
США та Росія є частиною восьми арктичних країн, які мають свої інтереси в цьому багатому на ресурси регіоні. Китай, у свою чергу, заявляє про свої амбіції як «приарктична» держава й прагне створити «Полярний шовковий шлях», щоб відкрити нові судноплавні маршрути внаслідок танення льодовиків.
Напередодні USM писав, що російський «Арктик СПГ-2» залишився без ключових постачальників танкерів.