Розвиток Дунайських портів, модернізація флоту, безпека: у Мінрозвитку окреслили плани на 2026 рік 

Розвиток Дунайських портів, модернізація флоту, безпека: у Мінрозвитку окреслили плани на 2026 рік 


Серед пріоритетних напрямків залишиться стабільна робота морських портів України та цифровізація процесів. 

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України. 

У 2026 році Мінрозвитку продовжить реалізацію заходів, спрямованих на модернізацію морського та річкового транспорту та зміцнення логістичної стійкості країни.

«Пріоритетом залишатиметься ефективна робота морських портів, забезпечення стабільної експортно-імпортної логістики та відновлення їх матеріально-технічної бази. Значна увага приділятиметься безпеці водних коридорів, цифровізації всіх ключових процесів та формуванню портів як сучасних мультимодальних хабів, здатних залучати інвестиції та забезпечувати зручність для всіх учасників ринку», – йдеться у повідомленні. 

Зокрема для розвитку Дунайських портів заплановано:

  • створення єдиної адміністрації Дунайського кластеру та перетворення державних стивідорів на сучасні корпоративні підприємства;
  • максимальна автоматизація процесів в портах та розвиток Річкової інформаційної служби;
  • підвищення ефективності логістичного сполучення у напрямку морських портів Дунаю завдяки використанню мультимодальних рішень.

Очікується, що ці заходи забезпечать роботу портів Дунаю на рівні не нижче 15 млн тонн вантажів на рік. 

У міністерстві планують оптимізувати адміністративні витрати на 22 млн гривень, зберегти понад 2 000 робочих місць та забезпечити стабільну роботу ПрАТ «УДП» на річці Дунай в напрямку портів ЄС.

Також заплановане формування Наглядової ради в ДП «Адміністрація морських портів України» та інших ключових галузевих підприємств.

У відомстві зазначають, що продовжиться робота над виконанням зобов’язань у межах Ukraine Facility — включно зі змінами до законодавства у сфері торгівельного мореплавства та судноплавства на внутрішніх водних шляхах. 

«У 2026 році планується запровадити механізм компенсації інвестицій у стратегічні об’єкти портової інфраструктури державної форми власності та продовжити цифровізацію ключових процесів, зокрема впровадження Морського Єдиного вікна та реалізацію проєкту «УкрРІС-Дунай». Ми також працюватимемо над відновленням ефективної роботи ПрАТ «Українське дунайське пароплавство», реалізацією проєктів ППП у морському порту Чорноморськ та розв’язанням проблемних питань концесій у портах Ольвія та Херсон», – підкреслюють у Мінрозвитку. 

Окремим пріоритетом стане встановлення рівного та прозорого доступу операторів до інфраструктури, а також робота з міжнародними партнерами над відновленням портової та річкової інфраструктури й модернізацією технічного флоту. Україна також продовжить інтеграцію в європейський річковий простір, зокрема шляхом розширення міжнародного визнання українських документів щодо кваліфікації персоналу суден.

Продовжиться системна міжнародна діяльність шляхом консолідації міжнародної підтримки щодо дії норм міжнародного права в торгівельному судноплавстві, зокрема протидії діяльності російського “тіньового флоту” та робота щодо ратифікації нових конвенційних інструментів.

Як раніше повідомляв USM, морський експорт у 2025 році перевищив показник експорту за 2024 рік. За 11 місяців 2025 року порти Великої Одеси обробили майже 68 мільйонів тонн вантажів, а порти Дунаю — понад 8 мільйонів тонн.



Стрічка новин
Наш Telegram канал