Росія втратила 60% продажів нафти морем у Європі
Росія втратила 60% ринку морських перевезень сирої нафти в Європі після початку повномасштабного вторгнення в Україну.
За два наступних місяці ринок для росії майже повністю зникне, а нові санкції ускладнять перенаправлення потоків на інші напрямки, повідомляє Bloomberg.
Поставки російської нафти до Європи становили в середньому 630 тис. барелів на день місяцем тому, порівняно з 1,62 млн до початку повномасштабної війни.
Тепер танкери, що перевозять російську нафту, витрачають на доставку в Індію вчетверо більше часу, ніж раніше витрачали на перевезення до Нідерландів, або вдесятеро, порівняно з доставкою до Гданьська.
Показник морського експорту російської нафти у 604 тис. барелів на день — найнижчий показник за рік. Потоки впали на 56 тис. барелів на день, або на 8%, порівняно з періодом до 30 вересня. Ці цифри не включають поставки до Туреччини.
Восьмий пакет санкцій, ухвалений ЄС у відповідь на анексію частини України росією, включає заборону на перевезення російської сирої нафти в будь-яку точку світу танкерами ЄС. Також з 5 грудня набуває чинності рішення про обмеження ціни на нафту з рф. Покупці російської нафти зможуть користуватися європейськими суднами, страхуванням та іншими послугами, якщо ціна, яку вони платять, буде нижчою за певний «поріг».
Росія заявила, що не продаватиме свою нафту нікому, хто запровадить обмеження на ціни, і попередила, що його запровадження може призвести до скорочення видобутку в країні, а її основні споживачі навряд чи схвалять план. Тим не менш, очікується, що існування такого механізму посилить переговорну силу ключових клієнтів — Китаю, Індії та Туреччини — щодо росії про майбутні закупівлі.
Потоки роснафти в Туреччину, Індію та Китай у червні сягнули рекорду в 2,2 млн барелів на день. Місяць тому цей показник знизився приблизно на 320 тис. барелів на день.