Російське суднове пальне все менше йде на експорт
Після відмови країн Заходу від російських енергоносіїв, рф змушена збувати суднове пальне на внутрішному ринку.
В росії прогнозують, що споживання суднового пального на внутрішньому ринку у 2023 році зросте на 20% — до 7,4-7,5 млн тонн. Для порівняння, у 2022 році росія споживала 6,1-6,3 млн тонн власного пального. Такі показники викликані падінням експорту та активним нарощуванням власного «тіньового» флоту.
За деякими оцінками, наприкінці 2023 року внутрішнє споживання суднового пального може зрости на 25%.
Нагадаємо, через санкції на російські енергоносії країна-терорист намагається переорієнтувати свій експорт до країн Азії та на внутрішній ринок. Разом із тим, рф сподівається перекрити фінансові втрати, викликані санкціями. Йдеться, зокрема, й про видобуток сировини. Так, за підсумками минулого року доходи російського бюджету від видобутку та експорту нафти знизилися на 25%.
Окрім того, нещодавній вибух на кораблі рф поблизу нафтопроводу «КТК» і нафтового терміналу «Шесхаріс» у Новоросійську теж матиме вплив на нафтовий ринок рф. Адже через ці об’єкти росія експортувала близько 11 млн тонн нафти і 3 млн тонн дизпального щомісяця. Проте, через почастішання «інцидентів» біля Новоросійська, бункерування й перевалка російського пального суттєво ускладниться.