Рік війни: кадрові перестановки в галузі

Рік війни: кадрові перестановки в галузі


Під час повномасштабної війни Україна реорганізувала низку структур. Згадаймо, які кадрові зміни в галузі відбулися за рік великої війни.

Минулий рік для інфраструктурної галузі почався з інтриг та корупції в Морській адміністрації (зараз Адміністрація судноплавства). Також увага була прикута до виборів заступників голови організації.

Після початку повномасштабного вторгнення заплановані кадрові зміни довелося відкласти. З одного боку під час воєнного стану змінився сам порядок виборів, з іншого — з’явилася необхідність у терміновій реорганізації багатьох інших установ. 

Вже не МОРАД

На початку 2022 року в Морській адміністрації (МОРАД) розгорівся скандал. З‘явилася інформацяя, що тогочасний очільник організації Віталій Кіндратів обіймав посаду незаконно. Про це повідомляв СтопКор із посиланням на власні джерела. Справу публічно не розголошували, а з початку повномасштабної війни й зовсім забули. 

Так само через війну довелося перенести вибори заступників голови МОРАДу. Нагадаємо, під час воєнного стану держслужбовці призначаються без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом. 

Тож директором організації залишився Кіндратів, а його першою заступницею Кабмін призначив Юлію Ворону. Раніше вона виконувала обов’язки голови Державної служби морського та річкового транспорту — з грудня 2019 по лютий 2020 року. 

Згодом у МорАді відбувся «ребрендинг» — установа почала називатися Адміністрацією судноплавства.

Порти Великої Одеси 

Наприкінці травня керівники головних портів Одещини остаточно позбулися статусу тимчасових. Так, на посаду директора ДП «Морський торговельний порт «Южний» призначили Олександра Олійника. Директором ДП «МТП «Чорноморськ» став В’ячеслав Волошин. Тоді ж очільником держпідприємства «Одеський морський торговельний порт» Кабмін погодив кандидатуру Олексія Мясковського. Раніше чиновники обіймали посади як виконувачі обов’язків. 

Вже цьогоріч, на річницю повномасштабного вторгнення, змінилося керівництво Ренійського порту. Новим директором призначили Сергія Строю. Нагадаємо, з 2013 по 2019 рік Строя очолював Ренійську філію АМПУ. 

До цього ДП «Ренійський морський торговельний порт» майже два роки очолював Максим Ігнатенко.

АМПУ

Адміністрацію морських портів України зміни теж не оминули. Вже 28 червня новим в.о. голови АМПУ став Олексій Востріков. Нагадаємо, що з січня 2020 р. в.о. голови установи був Олександр Голодницький.

Новий очільник АМПУ раніше працював заступником директора ДП «Завод «Радіореле» та в.о. заступника директора ДП «Спецагролізінг», яка надає в оренду та лізинг сільськогосподарську техніку. У 2019 році його призначили керувати Рівненською службою автомобільних доріг.

До АМПУ Олексій Востріков прийшов лише у 2022 році. Там майбутній керівник Адміністрації обіймав посаду заступника голови з технічних питань та розвитку інфраструктури підприємства.

Міністерство інфраструктури 

Через виклики, спричинені повномасштабною війною, Україна провела «капітальний ремонт» низки державних структур. Зокрема, Міністерство інфраструктури, Міністерство розвитку громад та територій і Урядовий офіс з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій об’єднали в одне відомство — Міністерство розвитку інфраструктури та територій. 

Як наслідок таких зрушень, 1 грудня колишній міністр інфраструктури Олександр Кубраков теж змінив посаду. Посадовця призначили віцепрем’єр-міністром інфраструктури та регіонального розвитку — по суті, міністром з відновлення України.

Так, вже цьогоріч, 13 січня, на базі оновленого міністерства створили державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Структура відповідає за реалізацію проєктів відбудови держави. 

Також реформували Міністерство економіки, об’єднавши його з міністерством аграрної політики та продовольства і, частково, з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості. Нова структура має назву «Міністерство економічного розвитку».

Що далі?

Внаслідок російського вторгнення, роботу більшості портів довелося зупинити. З 24 лютого 2022 року окупанти захопили 3 українські порти, на додачу до п’яти «вкрадених» у 2014 році. Так, з 18 портів працюють лише шість — порти Дунаю та Великої Одеси. 

Однак, попри важкі випробування, Україна змогла адаптуватися до умов війни та підлаштувалась до потреб сьогодення. Наразі уряд проводить роботу щодо залучення до «Зернової угоди» портів Миколаївщини. А ЗСУ — неймовірними зусиллями звільняють окуповані території, в тому числі, й порти.

Перестановки в галузі свідчать про те, що вона живе та розвивається, як і вся економіка нашої держави. Чекаємо, за підтримки ЗСУ, на нові суперечки в галузі – зокрема, щодо призначень в українських портах Керчі, Алушти, Євпаторії, Феодосії та Ялти.

Данило Попов



Наш Telegram канал