Реорганізацію Інспекції з дипломування моряків знову оскаржили в суді

Реорганізацію Інспекції з дипломування моряків знову оскаржили в суді


В Україні знову зареєстрували позов проти реорганізації Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків (ІППДМ).

Позов заявили до Адміністрації судноплавства та Кабінету Міністрів України. Про це повідомив голова Адміністрації судноплавства Євген Ігнатенко.

«Не здивовані такому позову, адже це опір тих, хто не зацікавлений в прозорому процесі дипломування, та чиї плани ці зміни порушують», — написав Ігнатенко у Facebook.  

Нагадаємо, 23 грудня 202 року скандально відомий Окружний адміністративний суд міста Києва своїм рішенням призупинив ліквідацію ІППДМ та передачу її функцій до Адміністрації судноплавства. Рішення винесли у якості забезпечення позову члена Державної кваліфікаційної комісії, капітана дальнього плавання, до Кабміну та Міністерства інфраструктури. 

Мінінфраструктури намагалося оскаржити рішення в апеляційному суді. Але 9 березня 2021 року Шостий апеляційний суд залишив у силі рішення ОАСКу. ІППДМ продовжила виконувати свої функції.

За словами Ігнатенка, позов поданий тією ж особою, яка два роки тому ініціювала судове провадження з ідентичним складом учасників. 

«Запевняю, що Адміністрацією судноплавства відповідно до процесуального законодавства буде нівельовано даний адміністративний спір в цілому, оскільки жодних правових передумов для його задоволення не існує», — зазначив голова Адміністрації судноплавства.  

Інспекція з питань підготовки та дипломування моряків відома серед морських робітників вкрай високим рівнем корупції. Державна кваліфікаційна комісія часто необ’єктивна і робить неможливою здачу екзамену для моряка. У січні 2021 року одному з фахівців вдалося оскаржити результати екзамену ДКК в суді, але такі випадки — виключення з правил.  

Моряки скаржаться на відсутність комунікації з ІППДМ, невизначений термін верифікації документів та відсутність пояснень у разі відхилення заяв. Критикують і «Кабінет моряка», який створений ніби для того, аби зробити прозорим процес подання документів, але не регламентується тим чи іншим нормативно-правовим актом.  



Наш Telegram канал