Ракетні удари хуситів у Червоному морі можуть призвести до розливів нафти
Напади хуситів на судна у Червоному морі несуть нову загрозу — розливи нафти, які можуть спричинити екологічну катастрофу.
Як пише Bloomberg, затоплення судна Rubymar, завантаженого добривами й паливом, «підкреслює потенційну небезпеку, яку конфлікт становить для деяких із найбільших у світі коралових рифів, а також для прибережних спільнот».
Судно затонуло минулими вихідними й тепер може створити нафтову пляму протяжністю 18 миль.
Нагадаємо, з листопада хусити, що підтримуються Іраном, атакували десятки суден у відповідь на війну Ізраїлю з ХАМАС у Газі. Удари по комерційних суднах тривають, попри серію авіаударів США й Великобританії.
Rubymar — перше судно, що затонуло внаслідок нападів хуситів. Проте часті пуски ракет по суднах, включаючи танкери, що перевозять величезні обсяги нафти, створюють ризик великої аварії. За даними ООН, Червоне море — місце поширення сотень коралів, що утворюють рифи, у морських водах мешкають понад тисячу видів риб. Екологічна група Greenpeace попередила, що розлив добрив становить «неминучу небезпеку» для крихкої морської екосистеми.
Раніше ми розповідали, що від атаки хуситів у Червоному морі вперше загинули моряки.
Також раніше USM повідомляв, що в Червоному морі диверсифікують підводні комунікації після виведення кабелів з ладу, ймовірно, єменськими хуситами.
Підводні комунікаційні кабелі пошкодили у Червоному морі в районі між Джиддою (Саудівська Аравія) та Джибуті (Східна Африка).