«Перемога» Трампа над хуситами коштувала мільярда доларів і двох винищувачів

Вашингтон витратив понад мільярд доларів на місячну кампанію проти хуситів, але не досяг стратегічних цілей.
Про це повідомляє The New York Times.
У березні 2025 року США розпочали масштабну військову операцію проти єменських хуситів, спрямовану на припинення їхніх атак на судноплавство в Червоному морі. Протягом 30 днів американські війська завдали понад 1 000 ударів по цілях хуситів, витративши понад $1 млрд на боєприпаси та техніку,
Проте, попри інтенсивні бомбардування, хусити продовжували обстрілювати кораблі, зокрема американський авіаносець, і збили кілька безпілотників MQ-9 Reaper.
Кампанія, відома як «Операція Rough Rider», також призвела до втрати двох винищувачів F/A-18 Super Hornet, які впали в море з авіаносця Harry S. Truman. Ці інциденти, разом із відсутністю значного прогресу, викликали занепокоєння в адміністрації Трампа щодо ефективності операції та її впливу на запаси високоточних боєприпасів, необхідних для потенційних конфліктів в інших регіонах, таких як Тайвань.
На тлі зростаючого тиску та відсутності результатів, 6 травня президент Трамп оголосив про припинення бомбардувань, заявивши, що хусити «більше не хочуть воювати» і пообіцяли припинити атаки на американські кораблі.
Це рішення було прийнято після непрямих переговорів, за посередництва Оману, які призвели до домовленості про припинення вогню між США та хуситами. Проте, хусити наголосили, що їхні атаки на ізраїльські судна триватимуть.
Хоча операція завдала значних втрат хуситам, включаючи знищення понад 10 високопоставлених лідерів угруповання, їхня здатність до відновлення залишається високою. Експерти висловлюють скептицизм щодо довготривалості припинення вогню, враховуючи підтримку хуситів з боку Ірану та їхню рішучість продовжувати боротьбу в регіоні.
Також нещодавно українська розвідка встановила, які російські танкери постачають нафту хуситам.