Німецька промисловість закликає уряд доєднатися до коаліції Prosperity Guardian
Німецька промисловість закликає уряд доєднатися до коаліції Prosperity Guardian

Німецька промисловість закликає уряд доєднатися до коаліції Prosperity Guardian


Німецька промисловість закликає уряд доєднатися до коаліції Prosperity Guardian

Федеральний альянс німецької промисловості (BDI) закликав уряд країни доєднатися до міжнародної місії із захисту комерційного судноплавства у Червоному морі.

Germany Inc закликає Берлін приєднатися до військових зусиль для захисту суден Червоного моря, повідомляє Reuters.

Німецький уряд закликають надати військову підтримку для гарантування безпеки для судноплавства у Червоному морі. Тривале порушення торгівлі в регіоні може призвести до збоїв виробництва провідної економіки Європи.

Ці заяви вказують на те, що європейські підприємства вже страждають від рецесії через воєнні дії у Червоному морі. Вони також демонструють занепокоєння щодо крихкості військової підтримки в регіоні.

Міжнародні перевізники перенаправили судна на інші торговельні маршрути після атак єменських хуситів на судна у Червоному морі. Так хусити демонструють свою підтримку палестинського ісламістського угруповання ХАМАС, яке воює з Ізраїлем у Газі.

Перенаправлення суден через південну Африку з метою уникнення проходу Суецьким каналом коштує близько $1 млн та додає в середньому 10 днів до рейсу з Азії до північної Європи. Це загрожує черговим спалахом глобальної інфляції, оскільки компанії перекладають вищі витрати на споживачів.

Наразі Німеччина не є частиною ініціативи із захисту південної частини Червоного моря та Аденської затоки, яку очолюють Сполучені Штати та яка отримала назву Prosperity Guardian і спрямована на захист торгівлі на мільярди доларів, що проходить протокою.

«Захист морських торговельних шляхів не тільки в інтересах економіки Німеччини, це фундаментальна частина нашої національної безпеки», — сказав Reuters Вольфганг Нідермарк, член виконавчої ради BDI, в коментарі, надісланому електронною поштою.

«Уряд Німеччини тепер має взяти на себе відповідальність без подальших вагань і вжити необхідних заходів разом зі своїми союзниками, щоб захистити морські шляхи в Суецькому каналі та Червоному морі, які зараз знаходяться під загрозою, від триваючих атак, у тому числі у військовому плані», – прокоментував Нідермарк.

Він додав, що Німеччина, будучи третьою за торгівлею країною світу, повинна взяти на себе активну ініціативу. Міністерство оборони Німеччини оцінює можливу участь у місії під керівництвом США.

Німецька економіка, включно з глобальними компаніями BASF, Bayer, Siemens і Thyssenkrupp, залежить від потоку глобальних товарів, у тому числі через Червоне море, на який припадає транзит близько 10% експорту та імпорту Німеччини.

Згідно з даними Німецької асоціації судновласників, Німеччина також займає найбільшу частку ринку контейнеровозів з часткою 10,7%.

Напружена ситуація в Червоному морі призводить до невизначеності, затримок прибуття суден і додаткових витрат для німецьких компаній.



Наш Telegram канал