Надлишок вагонів в Україні спонукає операторів вивчати ринки Грузії та Казахстану

Профіцит рухомого складу на внутрішньому ринку штовхає операторів до розширення географії використання вагонів.
Українські оператори вантажного залізничного транспорту шукають нові можливості збуту вагонів за кордоном — передусім на ринках Грузії, Казахстану та Болгарії. Про це пише Latifundist.
Однак поки що йдеться про поодинокі спроби, а не системний експорт. За словами власника компанії «Теус Термінал» Дмитра Казаніна, експлуатація вагонів за межами України вимагає значних витрат.
«Ринок Грузії — невеликий і нам менш знайомий. Ми краще розуміємо Казахстан і Узбекистан. Звідти надходили запити і на зерновози, і на піввагони», — зазначає експерт.
Втім, навіть у знайомішому регіоні економіка проєкту залишається сумнівною. Доставка одного вагона до Казахстану обходиться приблизно у $10 тис. При цьому середня орендна ставка — $15 на добу — означає, що окупність інвестиції може перевищити два роки. І це без урахування витрат на ремонти, митне оформлення, ПДВ і регуляторні обмеження, зокрема, щодо пробігу вагонів з іноземною реєстрацією.
Гендиректор BGS Rail Даріус Закараускас погоджується: хоч деякі компанії і пробують виходити на зовнішні ринки, загального тренду на релокацію вагонного парку поки немає.
Раніше USM повідомляв, що Молдова та Україна обговорили транзит вагонів через поромну переправу до Батумі.