Морський хаб і блакитна економіка: якою бачать стратегію відновлення Миколаєва у ЄС 

Морський хаб і блакитна економіка: якою бачать стратегію відновлення Миколаєва у ЄС 


Міжнародні партнери, серед яких Європейський Союз, Данія та ООН, підтримали стратегію відновлення Миколаєва як морського хабу і як центра блакитної економіки. 

Про це розповів очільник всеукраїнської ГО «Українська асоціація центрів підтримки бізнесу» Артем Ващиленко в етері Громадського радіо, пише Інтент.

За його словами, до концепції блакитної економіки належать такі сфери, як будівництво та ремонт суден, аквакультура, рибальство, прибережний і морський туризм, морські біотехнології та офшорна енергетика.

«Для України важливо використовувати ті підходи, які прийняті в наших партнерів. Для Миколаєва, міста з віковими морськими традиціями, це стандартний шлях. Ми визначили стратегію відновлення міста як центру блакитної економіки», — підкреслив Артем Ващиленко.

Згідно з концепцією, технології в суднобудуванні та судноремонті повинні відповідати принципам екологічної стійкості, що призводить до зниження впливу на довкілля та скорочення викидів. Відновлення суднобудівної галузі в Україні може сприяти розвитку новітніх технологій блакитної економіки та розвитку співпраці із західними компаніями, які вже підтримують ці стандарти.

Артем Ващиленко також додав, що важливим компонентом блакитної економіки є інжинірингові компанії та проєктні бюро, які інтегровані в глобальні ланцюги створення додаткової вартості. 

«Українські інженери віддалено працюють над суднобудівними проєктами всього світу, перебуваючи у Миколаєві та сплачуючи податки в Україні. Це теж важливий сигнал про людський потенціал, наявність знань та компетенцій, що має попит на світових ринках. Розробка проєктів відновлення Миколаєва здійснюється за підтримки Європейського Союзу, Королівства Данії та Програми розвитку ООН в Україні», – розповів він.

За словами Артема Ващиленко, у радянські часи великі суднобудівні підприємства відповідали потребам флоту, проте тепер в Україні таких вимог немає. Сьогодні стратегія оборони змінилася, і навіть невеликі морські дрони можуть знищити великі кораблі, тож необхідність у будівництві масивного флоту відпала.

Подібні тенденції розвитку є і в Європі, де тепер будують лише великі круїзні та деякі військові кораблі, а масове комерційне суднобудування перенесено до Азії. Водночас промисловість судноремонту у Миколаєві залишається активною та має перспективи розвитку.

Очільник ВГО зазначив, що у Миколаєві є можливості для судноремонту та маломірного суднобудування. Це може бути флот, що обслуговує порти, безпекові напрямки, а також яхти, катери й річкові трамваї. Організація регулярних пасажирських перевезень за допомогою водного транспорту – це також частина стратегії відновлення міста.

Нагадаємо, торік посол Данії заявив, що суднобудівні заводи Миколаєва можуть конкурувати зі світовими верфями.



Стрічка новин
Наш Telegram канал