Українським морським коридором вже транспортували понад 80 млн тонн вантажів, — АМПУ

Українським морським коридором вже транспортували понад 80 млн тонн вантажів, — АМПУ


В ДП «Адміністрація морських портів України» поділилися досягненнями морського коридору та розповіли про виклики, які долають українські експортери.

Як зазначили в АМПУ, Україна продовжує демонструвати свою стійкість і здатність підтримувати продовольчу безпеку. Морським коридором вже транспортовано понад 80 млн тонн вантажів, а також пройшло 2 985 суден, які доставляють українську продукцію до портів Африки, Азії, Європи та Америки. 

У відомстві додали, що експорт 53,5 млн тонн агропродукції став ключовим фактором для забезпечення продовольчої безпеки в багатьох країнах.

«За даними Мінекономіки у жовтні 2024 року Україна встановила річний рекорд з експорту товарів, поставивши продукції на 3,8 млрд доларів, що на 18,7% більше показників вересня. Загальний експорт з початку року досяг 34,6 млрд доларів. Зростання відбулося передусім завдяки збільшенню експорту агропродукції та ефективній роботі морського коридору», – підкреслив Голова ДП «АМПУ» Юрій Литвин.

За оперативними даними січня-жовтня 2024 року, українські морські порти обробили 82,1 млн тонн вантажів, що майже вдвічі перевищує показник 2023 року (46,1 млн тонн). З них 50,7 млн тонн становить аграрна продукція.

У відомстві зазначили, що порти Дунайського регіону залишаються надійним альтернативним маршрутом для українського експорту та критичного імпорту. Попри постійні ворожі обстріли, вони забезпечують стабільне функціонування життєво важливих для економіки України логістичних маршрутів. Їх злагоджена робота не лише підтримує експортний потенціал України, але й забезпечує безперебійне постачання критично важливих вантажів для потреб держави та бізнесу.

В АМПУ також розповіли досягнення відомства з початку роботи морського коридору.

«В умовах постійних викликів ДП «АМПУ» досягло високого рівня захисту обʼєктів критичної інфраструктури та його елементів – до 95% в кожному з портів України. 

Усі філії на 100% забезпечені альтернативними джерелами живлення, що гарантує безперебійну роботу портів. Протягом 2023-2024 років, попри складну безпекову ситуацію, не було жодного випадку припинення роботи портів», — зазначили у відомстві.

Крім того, за перші 9 місяців 2024 року доходи сягнули 5,2 мільярда гривень, чистий прибуток – 2,2 мільярда гривень, а в державний бюджет сплачено 3,1 мільярда гривень.

«Завдяки системній роботі з міжнародними партнерами та проведенню понад 200 стратегічних зустрічей, АМПУ досягло низки важливих результатів. Зокрема, успішно реалізовано дипломатичну ініціативу щодо виключення рф зі складу Ради Дунаю, що стало важливим кроком у зміцненні позицій України на міжнародній арені. Активна комунікація з провідними світовими та вітчизняними ЗМІ сприяла формуванню потужної міжнародної підтримки, результатом якої стало залучення технічної допомоги на суму понад 1,56 мільярда гривень, включаючи критично важливе обладнання – лоцманські катери, бони, скімери, будівельну техніку та генератори», — додали в АМПУ.

У відомстві зазначають, що такі досягнення підкреслюють ефективність роботи українського морського сектору. 

«ДП «АМПУ» за підтримки Міністерство розвитку громад та територій України, за сприяння Адміністрація судноплавства, разом із приватними та державними стивідорними компаніями розвиває морську інфраструктуру. Завдяки злагодженій співпраці з бізнесом і міжнародними партнерами Україна продовжує зміцнювати свої позиції на світовій арені як надійний партнер, забезпечуючи стабільний експорт і підтримуючи продовольчу безпеку в багатьох країнах», — резюмували у відомстві.