Китай назвав масштабні навчання ВМС покаранням за прагнення Тайваню до незалежності

Пекін вважає масштабні військові навчання навколо Тайваню «необхідним кроком для захисту суверенітету».
КНР назвала військові навчання навколо Тайваню «відповіддю на політику чинної тайванської адміністрації на чолі з Лай Чінте», яка продовжує шукати шляхи до проголошення незалежності острова. Про це пише «Укрінформ».
«Спільні навчання військ Східного оперативного командування Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) навколо острова Тайвань є суворим попередженням «сепаратистським силам», які намагаються підірвати мир у Тайванській протоці, та необхідним кроком для захисту національного суверенітету і територіальної цілісності Китаю», — зазначили у Пекіні.
За словами китайських чиновників, проголошення незалежності Тайваню означає війну, а прагнення чинної влади острова досягти цього може призвести до небезпечних наслідків для народу Тайваню. Водночас Пекін залишається рішучим у своєму намірі завершити «возз’єднання» з островом.
«Китай не дозволить жодній людині чи будь-якій силі відокремити Тайвань від Китаю та не залишить жодного простору для будь-якої «сепаратистської» діяльності, спрямованої на досягнення незалежності острова, — підкреслюють у КНР. — Дії Лая Чінте підтверджують його роль як порушника миру між двома берегами Тайванської протоки та творця криз у районі, який чинить опір миру, обмінам, демократії та людяності».
Пекін пообіцяв не терпіти «провокацій» з боку Тайваню і рішуче протистояти таким діям, застерігаючи від будь-яких спроб порушення мирного статус-кво.
Зауважимо, Тайвань ніколи не входив до складу КНР і з моменту її проголошення у 1949 році управляється власною адміністрацією. Однак китайська влада вважає острів частиною своєї території та погрожує застосувати військову силу для «возз’єднання». Військові навчання є частиною тиску Китаю на Тайвань, щоб змусити його погодитись на контроль з боку Пекіна.
Нещодавно Китай оголосив про проведення об’єднаних навчань своїх ракетних, сухопутних і військово-морських сил поблизу Тайваню. Основна мета цих маневрів — проведення бойових патрулів, захоплення контролю, удари по морських та наземних цілях, а також блокування ключових маршрутів.
У відповідь Міноборони Тайваню активувало наземні ракетні системи та розгорнуло кораблі й літаки у зв’язку з наближенням до острова авіаносної групи КНР.
Нещодавно USM повідомляв, що Тайвань розробив безпілотний катер за зразком українських морських дронів.