Контейнерні лінії підвищують тарифи через страйк докерів у США

Контейнерні лінії підвищують тарифи через страйк докерів у США


CMA CGM і Hapag-Lloyd оголосили про підвищення тарифів на перевезення з/до портів східного узбережжя США у зв’язку з наближенням страйку докерів.

Переговори між профспілками та роботодавцями залишаються в глухому куті, пише Seatrade Maritime.

Нагадаємо, 85 тис. членів Міжнародної асоціації вантажників (ILA) оголосили страйк в портах східного узбережжя США і Мексиканської затоки.

CMA CGM заявила, що з 11 жовтня стягуватиме додаткові $1 500 за TEU з усіх портів світу до портів східного узбережжя США і Мексиканської затоки. Для експорту з портів східного узбережжя США надбавка для сухих і танк-контейнерів складе $800 за двадцятифутовий і $1000 за сорокафутовий. За експорт рефрижераторів стягуватимуть $1000 за двадцятифутовий і $1500 за сорокафутовий контейнер.

Тим часом Hapag-Lloyd оголосила про введення з 18 жовтня надбавки за перерву в роботі (Work Disruption Surcharge, або WDS). Плата в розмірі $1000 за TEU стягуватиметься з усіх імпортних вантажів, що надходять до портів східного узбережжя США з портів усього світу.

Контейнерна лінія Maersk попередила, що їй знадобиться понад місяць, щоб відновитися після страйку, який призупинить роботу компанії.

Згідно зі звітом HSBC Global Research на порти східного узбережжя припадає 55,5% контейнерного імпорту США, зокрема 8% світового обсягу контейнерних перевезень. У звіті зазначили, що страйк особливо вплине на імпорт з Європи та Латинської Америки.

Одним з варіантів для уряду США може бути застосування закону Тафта-Гартлі, який передбачає обмеження дій профспілок. Водночас Reuters процитувало анонімного представника адміністрації Байдена, який заявив, що уряд не буде застосовувати цей для припинення страйку. Ймовірно, таке рішення також пов’язано із майбутніми президентськими виборами в листопаді.