Китай заперечує ембарго на торгівлю з Австралією

Китай заперечує ембарго на торгівлю з Австралією


Міністерство торгівлі Китаю (MOFCOM) заперечує дворічну заборону на імпорт австралійського вугілля.

У вівторок, 14 березня, Китай повністю скасував ембарго на австралійське вугілля. Водночас, в КНР заперечують, що взагалі вводили обмеження, пишуть Global Times.

«Китай використовує автоматичну систему керування ліцензуванням для імпорту вугілля. Дозволи на імпорт можуть подаватись на звичайних умовах. Водночас заходи «торговельного захисту щодо відповідних товарів суворо відповідають законам країни. Китай готовий вести переговори щодо деяких технічних питань і знайти взаємовигідні рішення», ­­— заявили у MOFCOM.

Нагадаємо, до заборони на імпорт, у 2019 році Австралія експортувала до Китаю 92,1 млн тонн енергетичного та коксівного вугілля. У 2020 році Австралія звинуватила Китай у поширенні коронавірусу. В результаті, понад 70 суден з енергоносієм застрягли на китайських якірних стоянках. Експорт австралійського вугілля до Китаю впав до 70,6 млн тонн, зазначають аналітики S&P Global.

Водночас, ціна на вітчизняне енергетичне вугілля в КНР суттєво впала через слабкий попит. На торгах 3 січня китайське вугілля у 5500 ккал/кг NAR оцінили лише в 175,30 доларів за тонну.

Тодішній прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон звинуватив Китай у порушенні правил міжнародної торгівлі. Австралійський уряд запросив у КНР роз’яснення щодо заборони на ввезення вугілля.

Через тектонічні зміни у логістичних маршрутах і підвищення цін на енергоносії внаслідок російського вторгнення в Україну, в КНР почали шукати способи забезпечити себе дешевим паливом. Тож майже одразу після обрання нового прем’єр-міністра в Австралії, Китай «забув» про старі образи.

Нова адміністрація Австралії публічно висловила бажання відновити економічні зв’язки з Китаєм. Відтоді 2 березня міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган зустрівся з міністром закордонних справ Австралії Пенні Вонг. Під час зустрічі китайський дипломат сказав, що дві країни відновили інституційний діалог щодо торгівлі.

Така політика «далекосхідного дракона» не є чимось незвичним. Уряд Китаю вміє створювати вигідні економічні союзи. А, завдяки традиції заперечувати власні помилки, країна вміло «анульовує» попередні рішення. Так, на тлі російсько-української війни КНР примудряється формально дотримуватися нейтралітету, зберігати дружні стосунки з країною-терористом і при цьому користуватися впливом санкцій на рф.

Тож і дотепер Китай вдало поширює свій вплив серед не дружніх між собою країн. Та чи довго ще працюватиме стратегія «подвійних стандартів», покаже історія.