Грецькі судновласники повертаються на ринок російської нафти через падіння цін

Грецькі судновласники повертаються на ринок російської нафти через падіння цін


Грецькі вантажовідправники повертаються на російський ринок нафти, оскільки ціни на неї падають нижче за «стелю цін» G7.

Судновласники у Греції повертаються на російський ринок нафти марки Urals, повідомляє Reuters

Падіння цін на нафту нижче «стелі цін» у $60/барель дозволяє надавати їм транспортні та страхові послуги, дотримуючись при цьому санкцій.

Більшість західних судновласників утримуються від роботи з російською нафтою з грудня 2022 року, оскільки відносно високі ціни на нафту утримують Urals на рівні, близькому до граничної ціни, або вище неї. Відтоді основними відправниками російської нафти стали танкери, якими керують компанії з країн, що не приєдналися до політики цінових обмежень.

У квітні низка грецьких судновласників, включаючи Minerva Marine, Dynacom і TMS Tankers, надали судна для поставок російської нафти, згідно з трьома джерелами в судноплавстві і торгівлі. Ці компанії не були присутні на російському нафтовому ринку торік, сказали джерела.

Усі три вантажовідправники не відповіли на запити Reuters.

Падіння світових цін на нафту цієї весни через напруженість у світовій торгівлі призвело до того, що ціни на нафту марки Urals впали значно нижче 60 доларів за барель на умовах франко-борт у російських портах, що дозволило західним судновласникам повернутися до роботи з російською нафтою.

За підрахунками Reuters, станом на 24 квітня поставки нафти Urals з портів Балтії та Новоросійська на умовах FOB оцінювалися трохи вище $50 за барель. За даними LSEG та джерел у судноплавстві і торгівлі, 15 з 25 танкерів, завантажених нафтою Urals з портів Приморськ, Усть-Луга і Новоросійськ у квітні, перебувають в управлінні грецьких вантажовідправників.

Раніше USM повідомляв, що Росія та Іран створюють портовий альянс для обходу санкцій.