Енергетична криза: дефіцит танкерів для перевезення ЗПГ

Енергетична криза: дефіцит танкерів для перевезення ЗПГ


Енергетична криза в Європі й обмежена кількість танкерів, призначених для перевезення зрідженого природного газу (ЗПГ), спровокувала ріст попиту й вартості виготовлення таких суден.

На тлі війни в Україні та запровадження ЄС антиросійських санкцій, значно збільшилися обсяги закупівлі європейськими країнами ЗПГ у США, Катару й інших країн, пише The Wall Street Journal.

Кількість замовлень нових танкерів, а також ціна на них – ростуть. Зросла й вартість фрахту танкерів, що залишаються на ходу. Нові обставини, за оцінками видання, спровокували підвищення цін на паливо в Азії і Європі.

Дані: Fearnleys

Ціни на газ та його транспортування на ЗПГ-танкерах зростатимуть і надалі – якщо Китай, змушений запровадити обмеження через коронавірус, до зими не повернеться на ринок, пише WSJ.

«Все, що є, буде розкуплено. По суті, Європа й Азія конкурують один з одним і підтримують ринок», — зазначив представник судового брокера Poten & Partners Джейсон Фір. Він уточнив, що зараз можна зафрахтувати лише один ЗПГ-танкер для транспортування газу і лише через два місяці й більше, а в Атлантичному океані їх зовсім немає.

Як розповіли The Wall Street Journal в консалтинговій компанії Rystad Energy, на цю мить у всьому світі замовлено 257 ЗПГ-танкерів. При цьому потужності найбільшого у світі виробника танкерів для перевезення ЗПГ – Південної Кореї – зайняті аж до 2027 року.

Крім того, попит виріс і на плавучі регазифікаційні установки, виготовлення яких простіше за ЗПГ-танкери. Так, країни Європи хочуть обладнати 14 таких установок. Зокрема, за інформацією WSJ, Німеччина, яка не володіє жодним ЗПГ-терміналом, планує збудувати дві установки вже до кінця поточного року й ще кілька — наступного.