Експортери хочуть відправляти українське зерно через термінали на Дунаї замість Клайпеди
Експортери українського зерна віддають перевагу не порту Клайпеда (Литва), а терміналам у Дунайському регіоні.
Продавцям невигідно експортувати українське зерно через Клайпеду, вони шукають відповідну інфраструктуру в Дунайському регіоні, заявив Лаймонас Римкус, гендиректор стивідорної компанії Bega, яка працює в Клайпедському порту, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Раніше компанія відвантажила невеликий обсяг українського зерна.
У той час, коли агропродукцію було вигідно возити через Польщу транзитом до Литви, ціна на агропродукцію була дуже високою — 350-400 євро/тонна FOB. Зараз вартість складає 200-250 євро/тонна. Це означає, що продавці або виробники не можуть дозволити собі витрачати значні суми на транспортування, їм це невигідно.
За словами Римкуса, значну частину експортного українського зерна спрямовують на дунайські термінали, що розширюються. Експерт сумнівається, що агропродукцію знову почнуть транспортувати через Клайпеду.
Прориву, на його думку, можна очікувати тільки в тому разі, якщо ЄС допоможе Україні експортувати зерно через Європу, компенсуючи частину транспортних витрат.
Раніше USM повідомляв, що Литва пропонує експортувати українське зерно через порти країн Балтії.
Керівник Клайпедського порту Альгіс Латакас заявляв, що після зриву росією Зернової угоди, Клайпеда може прийняти понад 10 млн тонн зерна, але найбільшою проблемою залишається питання доставки збіжжя до порту.