Експорт російської нафти зростає завдяки новим танкерам

Експорт російської нафти зростає завдяки новим танкерам


Росія збільшує експорт сирої нафти попри проблеми з вивантаженням підсанкційних вантажів.

Середньомісячний експорт роснафти станом на 16 лютого зріс до 3,03 млн барелів на день після відновлення постачань із тихоокеанського порту Козьміно, які були перервані п’ятиденним штормом. Про це пише Bloomberg.

Щонайменше п’ять танкерів, які почали працювати вже після запровадження останніх санкцій, минулого тижня сприяли зростанню експорту з порту Козьміно. Ще шість суден стоять на якорі поблизу терміналу в очікуванні завантаження.

Крім того, нові судна вирушили з балтійських портів Росії, що у поєднанні з відновленням після шторму спричинило найбільше зростання середньомісячного експорту з квітня 2024 року. Загалом обсяг постачань зріс на 7% порівняно з попереднім тижнем.

Попри збільшення експорту, російські вантажовідправники постають перед труднощами при вивантаженні нафти з підсанкційних танкерів. Це призводить до частішого використання ship-to-ship операцій у міжнародних водах.

Так, три партії сирої нафти Sokol, експортованої з острова Сахалін, були перевантажені на супертанкер Daban поблизу російського порту Находка. Наразі судно стоїть на якорі біля китайського порту Яньтай, але розвантаження ще не розпочалося. Четвертий вантаж був перевантажений на танкер-«афрамакс» Urgane I.

На західному напрямку судна, які потрапили під санкції США, тепер здебільшого використовуються для транспортування нафти з Мурманська. Вони змінюють маршрути на Північний Китай або до плавучих сховищ поблизу Перської затоки.

Один із таких танкерів, Meru, зараз перебуває в Оманській затоці, де часто здійснюються перевантаження іранської нафти. Це місце також використовувалося для російських вантажів. Жоден із танкерів під санкціями поки що не розвантажувався в Індії чи Китаї.

Загалом за останній тиждень щонайменше 32 танкери завантажили 25,02 млн барелів російської сирої нафти. Для порівняння, тиждень тому лише 21 судно завантажило 16,1 млн барелів сировини.

Щоденні потоки сирої нафти зросли на 1,27 мільйона барелів на день (+55%) — до 3,57 мільйона барелів на день. Найбільше зростання спостерігалося у портах Козьміно та Усть-Луга.

Валова вартість експорту зросла на 58% до 1,56 мільярда доларів, що є найвищим показником за останні три місяці. При цьому ціни на нафту Urals майже не змінилися, тоді як ціни на тихоокеанську нафту ESPO зросли на $1/барель.

Як напередодні повідомляв USM, в Італії пролунав вибух на танкері, що міг транспортувати російську нафту.



Стрічка новин
Наш Telegram канал