Експорт іранської нафти зріс через обмеження ціни на роснафту

Експорт іранської нафти зріс через обмеження ціни на роснафту


У листопаді експорт нафти з Ірану зріс приблизно до 1,3 млн барелів на день, а в грудні сягнув чи не найбільших обсягів за останні чотири роки. 

За даними аналітичних компаній Vortexa Ltd. і Kpler, експорт нафти з Ірану в листопаді зріс приблизно до 1,3 млн барелів на день, а минулого місяця був чи не найвищим за чотири роки. 

Імпорт сирої нафти з Ірану до Китаю сягнув нового рекорду у грудні 2022 року, повідомляє Bloomberg.

У 2023 році Іран може збільшити поставки нафти й нафтопродуктів на 200 тис. барелів на день. Експерти пояснюють таке зростання впровадженням обмежень на закупівлю російської нафти. Це складна ситуація для США та їхніх союзників, які, з одного боку, хочуть низьких цін на нафту, а з іншого — намагаються не підтримувати експортний потенціал Ірану, аби обмежити ядерну програму країни.

Минулого тижня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Штати майже відмовились від угоди, яка б послабила нафтові санкції проти Ірану в обмін на стримування його ядерної діяльності. Деякі нафтотрейдери припустили, що США не проти подальших поставок з Ірану, допоки це допомагатиме утримувати під контролем ціни на нафту. 

Частину нафти Китай імпортує нібито з Малайзії. Але Bloomberg припускає, що ці барелі спрямовуються з Ірану під виглядом малайзійської сировини, адже обсяги поставок втричі перевищували середньодобовий видобуток нафти у Малайзії в січні-вересні 2022 року. 

Малайзійські води довгий час використовували для перекачування сирої нафти й нафтопродуктів з одного танкера у інший, іноді — для приховання її походження. Зокрема, іранську та венесуельську нафту видавали за нафту з Малайзії та Оману.