Ціни на утилізацію суден знизились через інертність галузі
Обсяги утилізації суден у Південно-Східній Азії суттєво впали. Це пов’язують із значними коливаннями ринку сталі та економічних проблем регіону.
Утилізація суден — одна з найприбутковіших галузей, пов’язаних із переробленням відходів. Найбільшу частку ринку займають Індія, Бангладеш, Пакистан і Китай. Лише в цих країнах над переробленням суден безпосередньо працюють понад 100 тис. осіб.
Сьогодні суднопереробна галузь перебуває у важкому становищі. В першу чергу, це пов’язано з розривом цінових очікувань між кінцевими покупцями, посередниками і власниками суден. Більшість покупців у Бангладеші наразі не здатні конкурувати на належному рівні. Поточні ціни на сталевий лист, коливання курсу валют і проблеми у банківській сфері сильно вдарили по галузі утилізації суден, зазначають Allied Shipbroking.
Інертність суднопереробної галузі помітна в таких країнах, як Пакистан і Бангладеш. Ціни на сталь у регіоні коливаються, а місцеві валюти все ще намагаються знайти стабільну опору. В результаті виник «дворівневий» ринок: один, де брокери та власники очікують, що ринок залишатиметься стабільним; та інший, де місцеві переробники навмисно встановлюють ціни, нижчі за встановлені рівні, пише Hellenic Shipping News.
Наразі ціни на утилізацію судна типу handy, panamax і capesize становлять 550 доларів/LDT, оскільки кількість кінцевих покупців продовжує зменшуватися. Проте, попри зниження цін на сталь в азійському ринку, в осяжному майбутньому сталевий лист не здешевшає суттєво. Очікується, що попит з боку металургійних заводів зможе підтримати ринок утилізації суден в Індії та Бангладеш. Про це повідомляє судновий брокер Clarkson Platou Hellas в останньому щотижневому звіті.