Біля Дунайського заповідника знову зафіксували залишки нафтопродуктів

Узбережжя Одеської області продовжує потерпати від наслідків російської аварії в Керченській протоці.
На пересипі біля Дунайського біосферного заповідника знову виявили залишки мазуту від аварії російських танкерів поблизу Керченської протоки. Про це повідомив доктор біологічних наук Іван Русєв, пише «Суспільне».
На ділянці довжиною близько 200 метрів виявили понад 100 кілограмів залишків мазуту. Частину речовини раніше зібрали, однак значна частина досі прихована під піском і час від часу виходить на поверхню під впливом вітру та хвиль.
«Ми знайшли ділянку близько 200 метрів протяжністю, де було декілька тисяч фракцій різних від сантиметра до 6 сантиметрів. Мазут лежить ще з часів січня і лютого», — зазначив Русєв.
Особливу тривогу викликає потенційна реакція мазуту на підвищення температури. За словами еколога, речовина починає розчинятися у воді та потрапляє в харчові ланцюги морських організмів, аж до дельфінів.
Після публічного звернення еколога на місце прибули комунальні служби Лиманської громади та екоінспекція, які зібрали ще близько 25 кілограмів мазуту. Однак Русєв переконаний, що очистка була неповною і планує повторну перевірку ділянки.
У Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу заявили, що «інформація про сотні кілограмів не прибраного мазуту не відповідає дійсності». За версією інспекції, основну масу було зібрано ще в лютому, а нові сліди — результат природних процесів, які виводять залишки з глибших шарів піску.
Контекст: Залишки мазуту регулярно з’являються на узбережжі Одещини після аварії, яка сталась 15 грудня 2024 року біля Керченської протоки. Два російських танкери — «Волгонефть 212» і «Волгонефть 239», збудовані ще у 1950-х роках, зазнали пошкоджень під час шторму. В результаті, у море витекло понад 4 тисячі тонн мазуту.
Як раніше інформував USM, збитки від розливу мазуту в Керченській протоці сягають майже мільярда доларів.