Allseeds поскаржились на відсутність можливості експортувати олію

Allseeds поскаржились на відсутність можливості експортувати олію


Група компаній Allseeds протягом тижня не може відновити експорт із порту «Південний» через те, що перевага на експорт надається зерновим, а не олії.

«Олійно-жирова галузь та її клієнти стикаються з тим, що під час експорту перевага надається зерну пшениці, кукурудзи, словом, експорту сировини, а не експорту продукції з доданою вартістю. Різні види олій — це і є додана вартість. Вона демонструє більш вагомий економічний ефект для держбюджету. Це валютна виручка, яка суттєво вища, ніж від реалізації зернових», — зазначив на пресконференції Інтерфакс-Україна виконавчий директор групи Allseeds Євгеній Охріменко.

За інформацією Охріменка, наразі у підприємства повністю завантажені портові склади, на яких зберігається продукція і групи компаній Allseeds, і клієнтів, які орендують ці потужності.

«Товари, що накопичилися, мають термін придатності, який значно коротший, ніж у товарів зернової групи. Вони мають оперативно вирушати на експорт», — зазначили в Allseeds.

Начальник юридичного департаменту компанії Василь Фастовець поінформував, що підприємство надсилало запити до різних відомств, проте всі їхні відповіді залишились без відповідей. Зокрема, Одеська ОДА повідомила, що питання формуванням черги на експорт займається координаційний логістичний штаб, який функціонує при Мінагрополітики.

Своєю чергою, Мінінфраструктури порекомендувало Allseeds пошукати відповідь на проблему в правилах роботи портів, які регулюються постановою Адміністрації морських портів України. За словами Фастовця, на сайті АМПУ нема положень про роботу порту Південний, де було б поняття «квота». У Мінагрополітики на засіданнях логістичного штабу дискутується базовий принцип розподілу квот і «питання буде далі опрацьовуватись», додали в компанії.

«Самого принципу формування квот ніхто не знає і не розуміє. Це доводить, що жодних правил формування черги суден немає, її лише розглядають. По суті, квотування вже працює», — констатував Фастовець. Він також додав, що працювати за відсутності регулювання або за ручного регулювання за непрозорими правилами неможливо.

За інформацією представників Allseeds, щомісячна потреба їхнього підприємства для експорту «зерновим коридором» становить: п’ять суден на місяць для відвантаження олії та щонайменше трьох суден на місяць — для відвантаження шроту.



Наш Telegram канал