УДП запускає «Дунайський зерновий шлях»

УДП запускає «Дунайський зерновий шлях»


«Українське Дунайське пароплавство» відреагувало на вихід росії з Зернової угоди запуском проєкту «Дунайський зерновий шлях».

«Дунайський зерновий шлях» передбачає доставку аграрної продукції баржами з річкового порту на Дунаї одразу на морське судно великого тоннажу на рейді порту в Румунії. Увесь логістичний ланцюжок здійснюється і контролюється УДП.

За рахунок більш швидкого процесу завантаження і розвантаження, середній час обороту каравану скоротиться приблизно на 30%. Власникам вантажу вже не доведеться зазнавати фінансових втрат внаслідок тривалих очікувань в черзі біля терміналу.

Важлива складова проєкту — оснащення суден системами онлайн контролю, відеоспостереження та збільшення кількості судноводіїв в екіпажі. Це значно підвищує ефективність роботи флоту. За прогнозами УДП, у майбутньому баржевий караван зможе здійснювати до двох рейсів на місяць.

«Ще влітку ми передбачали, що росія може в будь-який момент спробувати зірвати «Зернову ініціативу». Тому наполегливо і системно розвивали наш проєкт «Дунайський зерновий шлях», — розповів генеральний директор УДП Дмитро Москаленко.

Зокрема, УДП інвестувало у створення власної перевалки зернових. Компанія також домовилась з румунськими партнерами — групою компаній TTS — про більш швидку та ефективну схему перевалки у порту Констанца. 

На другому етапі реалізації проєкту «Дунайський зерновий шлях» передбачається будівництво нових барж, адже пароплавство фактично вичерпало можливість збільшення «тоннажу». Крім того, вже незабаром починається модернізація тяги — капітальний ремонт самохідного флоту з заміною двигунів.

«Керівництво Міністерства інфраструктури принципово підтримало наші пропозиції. УДП пропонує направити в програми розвитку левову частку прибутку цього року (після сплати податків та дивідендів). Адже ситуація вимагає швидких дій та конкретних результатів», — зазначив Москаленко.

Найближчим часом пароплавство також планує направити сили на залучення до своїх проєктів міжнародних інвесторів.



Наш Telegram канал