На URC 2026 презентували концесію поромного термінала в порту Чорноморськ

На URC 2026 презентували концесію поромного термінала в порту Чорноморськ


Мінрозвитку представило інвесторам концесію поромного термінала в порту Чорноморськ — один із ключових портових проєктів публічно-приватного партнерства.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

Це другий концесійний проєкт у морській галузі, який Україна ініціює для залучення приватного капіталу під час повномасштабної війни.

Проєкт передбачає передачу термінала в концесію на 35 років. Очікуваний обсяг інвестицій становить щонайменше $40 млн протягом строку концесії.

Також передбачається підтримання пропускної спроможності термінала на рівні близько 2 млн тонн вантажів на рік із потенціалом подальшого зростання.

Крім того, проєкт передбачає щорічні концесійні платежі державі, збереження наявних і створення нових робочих місць.

Віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба заявив, що Україна формує системний портфель проєктів публічно-приватного партнерства та створює прозорі умови для інвесторів.

За його словами, концесія поромного термінала в Чорноморську є сигналом міжнародному бізнесу про готовність України до партнерства у стратегічних інфраструктурних проєктах.

Раніше USM повідомляв, що поромний термінал у порту Чорноморська готують до концесії.



Стрічка новин
Наш Telegram канал