Торік росіяни пошкодили 39 суден у портах України та в Чорному морі

Торік росіяни пошкодили 39 суден у портах України та в Чорному морі


Упродовж 2025 року росіяни здійснили 22 атаки на судна в портах Одещини та в акваторії Чорного моря, всього пошкодження отримали 39 суден і плавзасобів.

Про це повідомила Моніторингова група Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, пише Blackseanews.

«У січні-грудні 2025 року росіяни здійснили 22 атаки на судна в портах Одещини та в акваторії Чорного моря, як окремо по суднах, так і в рамках атак на портову інфраструктуру», — йдеться у повідомленні.

Через атаки РФ постраждало 39 суден і плавзасобів — 30 цивільних суден, 8 плавзасобів (баржі та понтони) й один військовий корабель. Зокрема зафіксовані поранення і летальні жертви серед цивільних членів екіпажів і працівників портів, а також пошкоджена портова інфраструктура.

У грудні було пошкоджено дев’ять суден: грудень (вісім суден та один плавзасіб), у листопаді – десять (п’ять суден, три баржі, два понтони); жовтень – три (одне судно, два плавзасоби); вересень – три судна; серпень – п’ять (зокрема один військовий); липень – також п’ять, червень – 0, травень – один; квітень – 0; березень – три судна, в січні-лютому – інформації не надходило.

Судна зазнавали атак в Одеському МТП, МТП «Чорноморськ», Ізмаїльському МТП, у портах Придунав’я, в прибережній акваторії Чорного моря та гирлі Дунаю. В листопаді найбільше суден були уражені під час однієї атаки Ізмаїльського порту.

Засобами атак на порти впродовж року були балістичні ракети, ударні дрони, МБЕКи, морські міни.

Зазначимо, торік у три порти Одещини, які залучені до роботи морського коридору, здійснили 2689 суднозаходів.

Читайте також: Рік у портах Великої Одеси. Які виклики долала галузь у 2025 році.



Стрічка новин
Наш Telegram канал