АМПУ запустила систему DocPort в порту Південний

АМПУ запустила систему DocPort в порту Південний


Наразі триває тестування першого етапу платформи в морському порту Південний.

Про це повідомляє Адміністрація морських портів України.

Кінцевим результатом має стати створення Єдиного морського вікна — багатомодульної системи, впровадження якої відбувається поетапно. До кінця літа планується запуск наступних модулів, що покриють майже весь спектр адміністративних процедур в українських портах.

«Запуск морського модуля DocPort — один із ключових KPI команди АМПУ. Наразі триває тестування першого етапу платформи в порту Південний. До кінця літа планується запуск наступних модулів, що покриють майже весь спектр адміністративних процедур в українських портах. Ми працюємо паралельно за двома напрямками: з одного боку, запускаємо технічний функціонал і налаштовуємо його під реальні потреби ринку; з іншого — триває робота над впровадженням механізмів, передбачених європейським законодавством, та гармонізацією цифрових процедур із міжнародними стандартами», — розповів керівник АМПУ Олександр Семирга.

Зокрема в АМПУ нагадали, що система Єдиного морського вікна — це цифрова платформа, яка об’єднує всі адміністративні процедури, пов’язані з обробкою суден у порту.

Створення національного Єдиного морського вікна — це пряма вимога Міжнародної морської організації (IMO), яка з 2024 року зобов’язує всі припортові держави забезпечити цифрову платформу для обміну інформацією про суднозаходи.

Головні переваги впровадження MSW:

  • cкорочення затримок суден у портах на 3-6 годин;
  • повна цифровізація документообігу;
  • мінімізація ризиків помилок та корупційних прояв;
  • зниження логістичних витрат;
  • інтеграція в європейську морську логістику.

Зазначимо, після успішного тестування система буде масштабована на всі морські порти України.

Як раніше повідомляв USM, після успішного впровадження в портах Рені, Ізмаїл та Чорноморськ, наприкінці травня система стала доступною і в порту Одеси.



Стрічка новин
Наш Telegram канал