Біля узбережжя Лівії загорівся танкер, що неодноразово заходив в російські порти

Біля узбережжя Лівії загорівся танкер, що неодноразово заходив в російські порти


Танкер Vilamoura, яким керує грецька компанія, зазнав аварії приблизно за 80 морських миль від узбережжя Лівії.

Про це пише Maritime-Executive з посиланням на дані компанії з морської безпеки Vanguard.

Так, екіпаж танкера ще кілька днів тому повідомив, що на Vilamoura стався вибух, також є потрапляння води у машинне відділення. Масштаби аварії наразі невідомі, але з суботи, 28 червня, на допомогу танкеру прийшов буксир Boka Summit — станом на 29 червня обидва судна рухалися у бік Греції з повільною швидкістю.

Як зазначає Maritime-Executive, у 2024 році Vilamoura щонайменше двічі заходив в російські порти, ймовірно, у Новоросійськ. Видання зазначає, що присутність судна у російських портах «могла мати вплив на інцидент біля берегів Лівії».

Варто додати, що моніторингова група редакції BlackSeaNews та «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» раніше повідомляла, що Vilamoura цього року був у російському порту Усть-Луга — танкер фіксували там у квітні 2025. 

Також згідно з BlackSeaNews, власником та менеджером танкера є грецька компанія TMS Tankers.

Раніше USM повідомляв, що в ОБСЄ назвали застарілі танкери російського флоту «екологічними бомбами уповільненої дії».



Наш Telegram канал