Китай не відновить імпорт американських енергоносіїв попри торговельне перемир’я, – Reuters

Китай не відновить імпорт американських енергоносіїв попри торговельне перемир’я, – Reuters


Рішення США та Китаю знизити імпортні тарифи не допоможе відновити торгівлю енергетичними товарами, зокрема ЗПГ та нафтою.

Як пише Reuters, торговельне перемир’я передбачає, що Сполучені Штати знизять свої тарифи на імпорт з Китаю до 30%, а Пекін скоротить свої збори на американські товари до 10% на 90-денний період.

«Укладена угода дійсно відводить торговельні відносини від прірви, до якої вони прямували. Але вона мало що робить для забезпечення визначеності після 90-денного періоду і ще менше заохочує Китай відновити купівлю американських енергоносіїв.
Найімовірніший результат – це те, що американські імпортери китайських промислових товарів поспішатимуть закупити якомога більше за нижчим 30% тарифом протягом наступних 90 днів. Що навряд чи станеться, так це те, що Китай відновить закупівлю американської сирої нафти, зрідженого природного газу (ЗПГ) та вугілля», – зазначає видання.

Імпорт енергетичних товарів зупинився після того, як президент США Дональд Трамп розпочав «тарифну війну» в усьому світі, але з особливим акцентом на Китай, який до оголошеного перемир’я постраждав від тарифів у розмірі 145%.

У відповідь Китай запровадив тарифи на американські товари у розмірі 125% та наклав обмеження на експорт деяких рідкоземельних мінералів. Зокрема на початку лютого Пекін запровадив початкові 10% мита на сиру нафту і 15% – на ЗПГ і вугілля, що стало першою відповіддю на перші тарифні кроки Трампа.

«Це означає, що американська нафта, ЗПГ і вугілля залишатимуться не конкурентоспроможними в Китаї навіть за нижчим 10% тарифом протягом наступних 90 днів», – наголошують аналітки.

За даними аналітиків Kpler, у травні до китайських портів не планується прибуття жодної американської нафти, тоді як у квітні було розвантажено лише три вантажі.

У 2024 році Китай імпортував близько 242 000 барелів на добу з США в порівнянні з приблизно 400 000 барелів на добу в 2023 році. Так, частка США в китайському морському імпорті нафти в 2024 році становила близько 2,4%, а це означає, що найбільший у світі імпортер нафти зміг відносно легко отримувати вантажі від альтернативних постачальників.

Як раніше повідомляв USM, 12 травня США і Китай уклали 90-денне торгівельне перемир’я. У межах угоди США знизять тарифи на товари з Китаю із 145% до 30%. Своєю чергою, Китай знизить тарифи на американську продукцію зі 125% до 10%. 




Стрічка новин
Наш Telegram канал