Росія дедалі частіше використовує західні судна через падіння цін на нафту

Росія все частіше перевозить нафту західними танкерами, оскільки ціни на нафту впали нижче за стелю цін від G7.
Про це повідомляє Ліга з посиланням на Bloomberg.
Так, частка нафти, яку Росія перевозить західними танкерами з Балтійського та Чорного морів, у квітні зросла до 43%, порівняно з 30% у перші три місяці року.
Це пов’язано з падінням вартості нафти російської марки Urals нижче стелі цін в $60/барель, встановленої країнами Великої сімки (G7). Ціни на нафту впали після того, як президент США Дональд Трамп на початку місяця запровадив масштабні мита проти торгівельних партнерів США.
Коли ціни були вищими за поріг у $60/барель, західні компанії не могли надавати Росії свої танкери, страхування чи інші послуги для перевезення нафти, тож росіяни використовували судна «тіньового флоту» з ненадійними власниками і сумнівним страхуванням.
З моменту введення стелі цін в грудні 2022 року, саме «тіньовий флот» забезпечував більшу частину російського експорту нафти. Разом із суднами РФ він перевозить майже весь експорт з тихоокеанських і арктичних портів Росії, але ситуація з поставками через Балтійське і Чорне моря змінюється.
Це створює напругу на танкерному ринку в Атлантичному басейні, підвищуючи ставки на перевезення нафти між США та Європою.
Раніше USM повідомляв, що на затриманому танкері «тіньового флоту» РФ виявили близько 40 порушень.