Китай планує витіснити НАТО у Чорному морі завдяки інвестиціям у Грузію

Будівництво стратегічного порту Анаклія китайськими компаніями може стати новим геополітичним викликом для Північноатлантичного альянсу.
КНР посилює присутність у східному Причорномор’ї, вкладаючи сотні мільйонів доларів в інфраструктурні проєкти у Грузії, розвиваючи співпрацю у Вірменії та контролюючи логістику в окупованій РФ Абхазії. Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко.
За його словами, найбільш показовим кроком стало передання Китаю права на будівництво стратегічного порту Анаклія у Грузії.
«Грузія передала будівництво стратегічного порту [Анаклія] китайським компаніям, виключивши США з проєкту. Пекін інвестує сотні мільйонів доларів і отримує майже половину акцій. Це не просто інфраструктура — це геополітичний важіль. Всього за 30 км — російська військова база в Очамчирі», — зазначив Коваленко.
Це не єдиний приклад активності Пекіна. Китайські компанії вже працюють у порту Поті, заходять у Батумі, а також реалізують проєкти в Єревані. Крім того, КНР контролює логістику в Абхазії, використовуючи, зокрема, Huawei для інтеграції в інфраструктурні мережі.
«Стратегія Сі Цзіньпіна зараз проста: витіснити НАТО зі східної частини Чорного моря, звести альтернативний маршрут до Європи без участі Росії і Туреччини та розширити військово-логістичну мережу КНР під виглядом цивільних об’єктів», — підкреслив Коваленко.
На думку керівника Центру протидії дезінформації, запуск повноцінної роботи порту Анкалія може дати Китаю новий вихід до Європи, оминаючи Росію, Туреччину, Україну та навіть арктичні шляхи.
Як писав USM, нещодавно командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа заявляв, що Україна готова контролювати ситуацію в Чорному морі.